Koret raciste ndaj Ibrahimoviç, UEFA hap hetim ndaj skuadrës serbe

Milani të enjten e kaluar ishte mysafir i Crvena Zvezdës në Beograd. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për ndeshjet e Liga Europa, ndërsa edhe pse u zhvillua pa prezencën e publilkut për shkak pandemië “Covid 19”, në tribunën VIP kishte pjesëtarë dhe disa mbështetës të Crvena Zvezda. Ata kanë ofenduar yllin

Doriev: E rëndësishme që e nisëm me fitore

Shkëndija e nisi me këmbë të mbarë stinorin pranveror në elitën e futbollit vendor, teksa nga transferta në Kratovë kundër Sileksit u rikthye me 3 pikë të plota, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër disavantazhit që kishin, “kuqezinjtë” nga Tetova falë golit të shënuar nga Lupçe Doriev në minutën e 57-të siguruan fitoren. “Jam

Shabani flet për barazimin ndaj Makedonija GJ.P

Struga Trim Lum të dielën në terren vendas barazoi 1:1 përballë Makedonija GJ.P në një duel mes dy ekipeve që pretendojnë Europën, njofton “infOSport.mk”. Vendasit kishin më shumë nga loja, mirëpo si duket goli i avantazhit i mysafirëve nga Shkupi, bëri që Struga Trim Lum në fund të kënaqej vetëm me

Lajm i keq për Kukësin, lëndohet Agim Ibraimi

Përveç disfatës nga Partizani në fundjavë, Kukësi ka humbur edhe një ndër lojtarët kyç, Agim Ibraimin. Kapiteni i skuadrës verilindore doli nga fusha në minutën e 76′ të takimit kundër Partizanit të Ilir Dajës, që në fund kishte triumfuar me shifrat 2:1. Lideri i Kukësit kishte marrë një goditje në gju,

Bunjamin Shabani komenton ndeshjen me Makedonija GJ.P. (VIDEO)

Struga Trim Lum e nisi gjysmësezonin pranveror në elitën e futbollit vendor me barazim 1:1 kundër Makedonija Gjorçe Petrovit. Mesfushori i skaudrës strugane, Bunjamin Shabani i pranishëm në emisionin ‘Sportmania’ ka komentuar edhe ndeshjen me Makedonija Gjorçe Petrovin, duke thënë se ishte ndeshje e vështirë dhe duke parë ndodhitë në