Gasperini: Fitorja në Xhuzepe Meaca? Njëherë do të ndodhë! Kam frikë sulmin e Interit

“Fitorja në Xhuzepe Meaca? Nëse ka një ligj të një numri të madh, herët a vonë do të vijë koha e duhur”.

Trajneri i Atalantas, Xhian Piero Gasperini dëshiron të thyejë një tabu: që kur stërvit Atalanta, ai kurrë nuk ka fituar ndaj Interit në Xhuzepe Meaca.

“Ne përballemi me një ekip që është me meritë i pari në renditje, ai ka një hendek të mirë dhe ka ndryshuar ingranazhet javët e fundit” – tha ai në prag të ndeshjes kundër Interit.

“Sigurisht që është kandidati për të fituar kampionatin, por 13 javë janë shumë”.

“Vitin e kaluar në Milano morëm një barazim të mirë, në nëntor bëmë një rikthim tjetër në ndeshjen e parë. Sigurisht, do të ishte më mirë për ne të fitonim një herë” – vazhdon Gasperini.

“Sonte është një provë tjetër: nën aspektin teknik ne gjithmonë duhet të rritemi, në kontrollin dhe menaxhimin e topit. Ne duhet të rritemi së bashku”.

 “Unë kam frikë nga sulmi i Interit, i cili nuk është vetëm Lukaku dhe Lautaro: ata konkretizojnë veprimet, ne duhet të jemi të aftë për aftësinë sulmuese të të gjithë ekipit. Eriksen ka aftësi të rëndësishme balistike” – ka përfunduar Gasperini.

Leave a Reply