Klubi shqiptar pjesë e së cilës kanë qenë edhe futbollistë nga Maqedonia, drejt shkrirjes

Futbollistët e skuadrës së njohur kosovare të Ferizajit, pjesë e së cilës kanë qenë shumë futbollistë shqiptarë edhe nga Maqedonia, kanë vendosur të bojkotojnë ndeshjet e ardhshme në kampionat, si shenjë proteste ndaj mospagimit të rrogave të tyre. Njoftimi është bërë nga vetë  faqja zyrtare e klubit në “Facebook”, teksa shkruhet

E bujshme, Real Madridi kërkon shkupjanin Enis Bardhi

Skuadra gjigande spanjolle, Real Madridi ka shfaqur interesim për shkupjanin, Enis Bardhi. “Mbretërit” për aktualisht fubollistin e Levantes ofrojnë 40 milion euro, një shumë kjo e majme për të bindur edhe drejtuesit e skuadrës nga Valencia që në verë të futen në bisedime me homologët nga Santiago Bernabeu. Bardhi mbrëmë ishte

Skena të pabesueshme, ish-ylli i Interit arrestohet pas një sherri me prindërit e tij (VIDEO)

Ish-futbollsiti i Interit, Fredi Guarin, gjatë ditës së sotme është përfshirë në një ngjarje të pazakontë, teksa u arrestua nga policia kolumbiane në shtëpinë e prindërve të tij. Dyshohet se shkaku i arrestimit të mesfushorit kolumbian ka qenë dhuna në familje. Një video ka qarkulluar së fundmi në mediat kolumbiane dhe rrjetet

Gazetari i kundërpërgjigjet seleksionuesit të Kosovës: Jetojmë në planetin ku Maqedonia fitojë Gjermaninë (VIDEO)

Seleksionuesi i Kosovës Bernard Shaland pas disfatës së mbrëmshme nga Spanja, deklaroi se nuk jeni të këtij planeti nëse mendoni se mund ta fitonim Spanjën. Ndërkohë gazetari sportiv i portalit “Gazetasheshi.com”, Drilon Sylejmani në emisionin “Dueli Sportiv” iu ka kundërpergjigjur seleksionuesit Shaland, duke thënë se ne jetojmë në planetin ku Maqedonia

Diego Simeone kërkon të transferojë yllin e Juves

Diego Simeone është duke planifikuar këtë verë transferimin e Daglas Kostas nga skuadra e Juventusit pasi braziliani më nuk është në planet e "Zonjës së Vjetër". Aktualisht është i huazuar tek Bajerni i Munihut mirëpo do të rikthehet këtë verë në Torino ku pastaj "jorganxhinjët" do të kenë mundësinë për transferimin

Të gjithë e kritikojnë Edi Rejën, por statistikat thonë diçka tjetër!

Kombëtarja e Shqipërisë dje fitoi ndaj San Marinos dhe u ngjit në vendin e tretë në grupin "I" elimimatorë për Botërorin e vitit 2022, që do të mbahet në Katar. Në pjesën e parë Shqipëria dominoi totalisht, por nuk arriti të shënojë gol. Ndërkohë në të dytën Manaj dhe Uzuni i

15 muaj burg për arbitrin serB që akordoi një penalti “fantazmë” (VIDEO)

Arbitri serb Srxhan Obradoviç është dënuar me 15 muaj burg dhe një pezullim 10 vite për të mos arbitruar asnjë ndeshje futbolli. Arbitri ishte arrestuar pas akordimit të 11-metërshit gjatë ndeshjes së vitit 2018 në kampionatin serb midis ekipeve të Suboticës dhe Radniçkit. Obradoviç dha një penallti absurde vendasve të cilët pas

Grupi “J”, grupi i çmendurive!

Grupi “J”, ku bënë pjesë edhe Maqedonia e Veriut lirisht mund të quhet grupi i çmendurive. Nëse në të gjitha grupet mund të kemi një përfytyrim të dy ekipeve të para që do të marrin biletën për në Botëror, në grupin “J” po ndodhin surpriza jashtë imagjinatës. Armenia mori fitoren e