Çështja “Bajrami”, zbulohet lëvizja e FSHF-së lidhur me tetovarin

Mediat në Zvicër së fundmi kanë publikuar një lajm se tetovari, Nedim Bajrami nuk mund të luajë për Shqipërinë, duke qenë se në bazë të një rregulli të ri të FIFA-s, lojtari që ka luajtur me U21 të Zvicrës pasi ka mbushur 21 vjeç, e ka të ndaluar të ndryshojë

HULUMTIM: Futbolli është sporti numër 1 në Maqedoni, FFM vlerësohet për punën e suksesshme

Futbolli është sporti numër 1 në Maqedoni. Qëndrimi dhe përceptimi i punës së Federatës së Futbollit të Maqedonisë është jashtëzakonisht pozitiv, përderisa niveli i interesimit për ndeshjet e ekipeve përfaqësuese po rritet vazhdimisht. Këto janë vetëm një pjesë e rezultateve nga hulumtimi shkencor mbi futbollin e Maqedonisë. Hulumtimi është kryer edhe

Paratici “pishman”, kërkon të rikthejë ish yllin e skuadrës

Fabio Paratici është penduar shumë që ka lejuar largimin e Moise Kean tek Evertoni, nga e cila skuadër këtë edicion u huazua te Paris Sen Zhermeni. Kean po shkëlqen me fanellën e skuadrës kampione të Francës, ndërsa pikërisht kjo ka bërë që Paratici ti bie pishman që ka lëshuar një

Ylli i Atl. Madrid pas vdekjes së nënës së tij nga Covid: “Nuk dua të luaj më në Europë, paraja nuk është gjithçka!”

Ditë të tmerrshme për Lukas Torreiran, futbollistin e Atletiko Madrid, i cili humbi nënën e tij për shkak të “Covid 19”. Futbollisti uruguajan është rikthyer në vendlindjen e tij për të qenë afër familjes së tij në këto momente të vështira. Vajtimi preku thellësisht Torreiran, i cili në një intervistë deklaroi se

Frika nga Covid 19, skuadra e Serie A “përjashton” dy yjet e saj pas grumbullimit me kombëtaren italiane!

Manuel Lokatelli dhe Xhian Marko Ferrari nuk do të marrin pjesë në ndeshjen midis Sassuolos dhe Romës, e paraparë për tu zhvilluar këtë fundjavë. Një gjë të tillë kanënjoftuar nga vetë klubi italian përmes një deklarate zyrtare, e cila pason pozitivitetin e gjetur në ekipin kombëtar italian: “Pas pozitivitetit të hapur ndaj

Shqipëria humbi tetovarin Bajrami, Kosova humbi plotë 3 talentë shqiptarë!

Andi Zeqiri, Bastien Toma, Mërgim Berisha nuk mund të luajnë më për përfaqësuesen e Kosovës, edhe nëse këta të fundit shprehin dëshirën, apo edhe pranojnë ftesën eventuale nga krerët e FFK-së, njofton “infOSport.mk”. Kjo pas rregullit të ri të UEFA-s, se nëse lojtari në moshën 21 vjeçare luan qoftë edhe për