Shkëndija fiton, Shkupi ngec, titulli po ju buzëqesh “kuqezinjëve” nga Tetova

Fitore për Shkëndijën, disfatë për FC Shkupin në ndeshjet e javës së 25-të në elitën e futbollit vendor. Kësisoj skuadra tetovare tashmë ka 10 pikë më shumë se FC Shkupi i vendit të dytë, duke trasuar rrugën drejt titullit kampion, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija në Tetovë mundi Sileksin me rezultatin 2:1, ndërsa

Super lajm, rikthehen tifozët në Premierligën angleze

Ndeshja finale e “Carabao Cup” mes Mançester Sitit dhe Totenhamit do luhet me tifozë. Sfida e 25 prillit do zhvillohet në Uembli stadium, ndërsa kanë qenë “Spërsat” e Murinjos që kanë konfirmuar se dueli do zhvillohet me 8 mijë tifozë, që kanë kaluar testin për Coronavirus. Dukshëm me numër të reduktuar,

Berisha: Të fitojmë Renovën dhe të luftojmë deri në fund për titullin kampion me Shkëndijën

Shkupi sot përballet me Renovën në kryeqytet në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 25-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Dy skuadrat shqiptare këtë sezone kanë objektiva të kundërta, pasi Shkupi ka pretendime titulli dhe ndodhet në pozitën e dytë, ndërsa Renova këtë sezon ka surprizuar