Alioski flet për fitoren e Maqedonisë ndaj Gjermanisë dhe raportet me Bielsan

Ezgjan Alioski, futbollisti shqiptarë i Lids Junajtedit ishte pjesë e fitores së madhe të Maqedonisë ndaj Gjermanisë në Duisburg. Kjo fitore bëri shumë bujë në të gjitha mediat e mëdha sportive, ndërsa Alioski në një prononcim për “Zona Gol” në SuperSport, ka prekur sërih këtë sukses të madh të ekipit

Nuk u aktivizua në ndeshjet e marsit, futbollisti heq fotot me fanellën e kombëtares shqiptare!

Florian Kamberi ishte një nga risitë i cili mezi pritej në kombëtaren kuqezi, ndërsa dukej thuajse i sigurt debutimi i tij në ndeshjet kualifikuese të “Qatar 2022”. Nëse nuk u aktivizua me Andorrën, atëherë sulmuesi ishte projektuar titullar për debutimin në sfidën ndaj Anglisë. Por, disa lëvizje në momentin e

Alioski: “Flas 7 gjuhë, por në shtëpi vetëm shqip”

Ezgjan Alioski pa dyshim se është një nga elementët më të rëndësishëm te përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, skuadër kjo që bëri një bujë të madhe në ndeshjet eliminatore të marsit, duke mundur 4 herë kampionët e Botës, Gjermaninë midis Duisburgut me rezultatin 2:1. Mesfushori shqiptarë me origjinë nga Prilepi, në

Plas te Kosova, futbollisti e thotë hapur:” Nuk do luaj për Kosovën deri sa trajner është Çallandes”

Një lajm i befasishëm na vjen nga tabori i përfaqësueses së Kosovës, teksa Leart Paqarada ka vendosur të braktisë përkohësisht ekipin “Dardan”. Mbrojtësi 26-vjeçar një gjë të tillë ka njoftuar përmes rrjetit të tij social në “Instagram”, ku ndër të tjerash ka thënë se ai nuk do të veshë fanellën e