Siti fiton në frymën e fundit, Dortmundi bënë të vuaj ekipin e Guardiolas (VIDEO)

Mançester Siti ka shënuar fitore 2:1 ndaj Borusia Dortmundit në ndeshjen e parë çerekfinale, edhe atë vetëm në frymën e fundit, duke iu flënderuar një goli të shënuar nga sulmuesi Filld Foden në minutat e fundit të ndeshjes, njofton “infOSport.mk”. Foden shfrytëzoi pasimin e Gjundogan brenda zonës së “milionerëve”, ndërsa pa

Super Real Madrid sheh me sy ka gjysmëfinalja! (VIDEO)

Real Madridi ka zhvilluar një super ndeshje sonte përballë Liverpullit, duke shënuar fitore 3:1 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. E gjithë vëmendjen në këtë takim e morri braziliani, Vinicius Junior, i cili shënoi dy gola dhe zhvilloi një ndeshje shumë të mirë. Toni Kroos asistoi

Gola shqiptarësh, Ferati eleminoi Ajrullahun! Ak. Pandev finalisti i parë i Kupës (VIDEO)

Akademia Pandev është skuadra e parë finanliste e Kupës së Maqedonisë për sezonin 2020/2021, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Aleksandar Vasoski sot në Shkup eliminoi Makedonija GJP në ndeshjen e parë gjysmëfinale. Akademia Pandev shënoi fitore 3:1, duke dëshmuar se për momentin është skuadër më e mirë se Makedonija GJ.P, të

Probleme për Zidane, sonte kundër Liverpullit pa mbrojtësin Varane

Zinedin Zidane do të ketë probleme të mëdha për ta bërë seleksionimin e formacionit startues sonte kundër Liverpullit, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kampionëve, kjo pasi nuk do mund të llogarisë në shërbimet e mbrojtësit, Rafael Varane. Francezi raportohet se ka rezultuar pozitiv me Covid-19, dhe do të mungojë

Zbulohet arsyeja pse tetovari Nedim Bajrami nuk mund të debutojë me Kombëtaren shqiptare!

Futbollisti me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami është një futbollist me shumë të ardhme dhe që ka rritur pritshmërinë e opinionit publik, për vlerën që do t’i shtojë Kombëtares shqiptare. Mirëpo, talenti i Empolit nuk debutoi dot në mars me Shqipërinë dhe shkak për këtë bëhet burokracia e FIFA-s dhe përditësimi

Valon Ahmedi flet për aventurën në Bjellorusi, por edhe për Shkëndijën: “E kam në zemër, përfaqëson gjithë shqiptarët”

Valon Ahmedi në merkaton e dimrit nga Shkëndija e Tetovës u transferua te kampionët e Bjellorusisë, Shakhter Soligorsk, aty ku po aktivizohet rregullisht, ndërsa fundjavën që sapo lamë pas, kërçovari realizoi golin e tij të parë në fitoren 4:0 ndaj Isloch. Në një intervistë për “Sport Time” në Supersport, Ahmedi foli