“Komitët” të pakënaqur me dënimin e Belës dhe Demirit, kërkojnë nga prokuroria dënim më të madh

Grupi i tifozëve të Vardarit, “Komiti” bashkë me familjarët e Nikolla Sazdovskit, dhe avokatin Vanço Shehtanski, kanë paralajmëruar dorëzim të ankesës në Prokurorinë Publike. Siç bëjnë të ditur, ata kërkojnë që të rriten dënimet e të dënuarve në këtë rast, transmeton gazeta Lajm. Sipas një kumtese dërguar deri te mediat, ankesën

Super ndeshje në Munih, Bajerni sulmon, PSZH shënon (VIDEO)

Bajern Munih dhe Paris Sen Zhermen po zhvillojnë një super ndeshje në “Allianc Arena”, aty ku edhe pse jemi në muajin prill, ndeshja po zhvillohet në kushte dimri, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja filloi me inciativën e “bavarezëve”, të cilët që në minutat e para qëlluan traverzën, ndërsa në anën tjetër parisienët në

Nipi i Adem Jasharit ftohet te përfaqësuesja e Kosovës!

Dikur për të çliruar tokën shqiptare, ndërsa sot për të kualifikuar Kosovën. Kohët kanë ndryshuar, ndërsa gjithashtu edhe. Një lajm vërtet interesant vjen nga Kosova, atje ku nipi i komandant Adem Jasharit është ftuar te ekipi U7 dardan. Këta të fundit do të luajnë dy ndeshje miqësore kundër Bullgarisë U-17 në Sofje.

Struga Trim Lum nuk i’a arriti qëllimit, Sileksi siguron finalen pas plotë 24 viteve (VIDEO)

Sileksi ka shënuar fitore minimale 1:0 në ndeshjen e dytë gysmëfinale të Kupës së Maqedonisë kundër Struga Trim Lum, duke siguruar finalen e madhe pas plotë 24 viteve, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje, në të cilën Struga Trim Lum kishte më shumë nga loja, si duket dëshira e madhe për të

Edhe një talent shqiptarë nga Premierliga angleze gati për t’iu bashkuar Shqipërisë!

Adrion Pajaziti ka hedhur një tjetër hap tek grupmoshat e skuadrës së njohur angleze të Fulhamit. Paraqitjet e mira dhe aftësitë që mbart me vete ky super talent, kanë bindur drejtuesit e klubit që të bëjnë kapërcimin e lojtarit nga ekipi U18 në atë U23. Futbollisti ka nënshkruar një kontratë profesioniste

Ja në cilën TV mund të ndiqni ndeshjen gjysmëfinale të Kupës, Struga Trim Lum – Sileks

Me fillim në ora 13:00 starton edhe ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum do të jetë nikoqir i Sileksit, skuadër kjo që në historikune  deritanishëm ka triumfuar dy herë në finalet e Kupës, ndërsa në anën tjetër Struga Trim Lum kërkon të shkruaj

Zaharievski me Sileksin fitonte trofeun e Kupës si lojtar, ndërsa tashmë si trajner kërkon ta bëjë me Struga T&L

Ndeshja e sotme kundër Sileksit për trajnerin e Struga Trim Lum, Srgjan Zaharievski është e veçantë, kjo pasi pikërisht te kjo skuadër strategu i ekipit strugan kishte kaluar momentet e tij më të mira të karrierës si futbollistë, njofton “infOSport.mk”. Zaharievski me Sileksin ishte shpallur 3 herë kampion i Maqedonisë,