Messi shpërthen pas ndërprerjes së ndeshjes Barazil-Argjentinë

Një situatë e paprecedentë u regjistrua, teksa po luhej ndeshja mes Brazilit dhe Argjentinës, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Qatar 2022”. 4 lojtarë të Argjentinës që luajnë në Premier Ligën kanë qenë titullarë kundër Brazilit dhe pas vetëm gjashtë minutave lojë, personeli shëndetësorë me policinë kanë ndërprerë takimin. Kjo ndodhi për

Kosova nuk dorëzohet deri në fund, Muriqi sërish heroi “dardan” (VIDEO)

Është mbyllur në barazim 1:1 ndeshja midis Kosovës dhe Greqisë e vlefshme për kualifikueset e Botërorit, “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Kosova ishte kundërshtarë më i mirë në fushë, duke kërcënuar në disa raste portën greke, megjithatë ishin mysafirët që kaluan të parët në avantazh me anë të Duvikas në fundin e

Kaos në supersfidën Brazil-Argjentinë, merret vendimi final mbi fatin e ndeshjes (VIDEO)

Supersfida Brazil-Argjentinë është anuluar dhe nuk do të luhet mbrëmjen e sotme. Ndeshja u ndërpre për rreth 1 orë duke shkaktuar kaos në fushë pasi Autoritetet Shëndetësore braziliane hynë në fushë për të ndaluar 4 lojtarë të Argjentinës të cilin kishin thyer karantinën. Një situatë e paprecedentë kjo që ka lënë gjithçka

Maqedonisë nuk i mjaftuan edhe dy golat epërsi! Vetëm barazim ndaj Islandës (VIDEO)

Edhe një barazim tjetër brenda pak ditësh për Maqedoninë e Veriut, skuadër kjo që sonte barazoi 2:2 në transfertën ndaj Islandës, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse ekipi ynë kombëtarë kishte epërsi prej dy golash, në fund ata duheshe të kënaqen me vetëm një pikë, që tashmë Maqedoninë e shohin shumë poshtë

Tetovari Nedim Bajrami flet pas debutimit me kombëtaren e Shqipërisë

Tetovari Nedim Bajrami sonte bëri debutimin e shumë pritur me fanellën e Kombëtares shqiptare, duke ndihmuar atë për të mundur Hungarinë në një nga ndeshjet më të rëndësishme të grupit “I” eliminatorë, të vlefshëm për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Bajrami e nisi ndeshjen titullarë në “Elbasan Arena”, duke

Shqipëria feston, mund rivalin direkt Hungarinë (VIDEO)

Shqipëria ka shënuar një fitore të madhe sonte në “Elbasan Arena”, aty  ku mposhti rivalin direkt të grupit, Hungarinë, me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Djemtë “kuqezi” ishin kundërshtarë shumë më i mirë gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa më së miri flasin edhe goditjet e përgjithshme, e ku njëra prej tyre përfundoi