Behar Feta shënon në barazimin e Maqedonisë U19 ndaj Sllovakisë

Në ndeshjen e tretë dhe të fundit në kuadër të turneut ndërkombëtarë në Slloveni, përfaqësuesja U19 e Maqedonisë ka barazuar 1:1 përballë Sllovakisë, njofton “infOSport.mk”. Behar Feta shënoi golin e epërsisë për Maqedoninë në minutën e 17-të, ndërsa vetëm 3 minuta më pas Sllovaika barazoi me anë të Sliacky. Kujtojmë Maqedonia U19,

Holanda demolon Turqinë, Franca i falet Grizman, Kroacia fituese e derbit ballkanik (VIDEO)

Holanda ka demoluar Turqinë në ndeshjen e vlefshme të grupit “G” eliminatorë për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar, njfofton “infOSport.mk”. 6:1 doli të jetë rezultati përfundimtarë i këtij takimi të zhvilluar në Amsterdam, me ç’rast “tulipanët” në mënyrën më të mirë iu hakmorrën Turqisë për atë

La Liga, shtyhen dy ndeshje të javës së katërt!

Janë shtyrë dy ndeshje të javës së katërt në La Liga. Fjala është për ndeshjet Sevilja-Barcelona dhe Viljareal- Alavesh, ndërsa arsyeja lidhet me grumbullimin e shumë futbollistëve të kampionatit spanjoll nga ekipet e CONMEBOL-it, që po zhvillojnë ndeshjet eliminatore të Botërorit, dhe kthimin e tyre me vonesë në klubet respektive. Për

CR7 më i miri i të gjitha kohërave, para Messit dhe Peles

Cili është lojtari “më i madhi i të gjitha kohërave G.O.A.T? Nuk është as Messi, Maradona as Pele. Sipas Dr. Tom Craëford, i cili punon si matematicient në Universitetin e Oksfordit, është përpjekur të zgjidhë debatin “G.O.A.T” një herë e përgjithmonë në emër të LiveScore. “Si tifozë të futbollit ne të gjithë

Interi sërish vihet pas shërbimeve të mbrojtësit spanjoll të Çelzit!

Interi është vënë sërish pas shërbimeve të spanjollit Markos Alonso,  që aktualisht është pjesë e skuadrës gjigande angleze të Çelzit. Skuadra kampione e Italisë po tenton të transferojë spanjollin që disa afate, mirëpo “Blutë” e Londrës nuk e kanë lejuar largimin e tij. Skuadra londineze i ka bërë të ditur Interit se

Romanjoli largohet nga Milani, por mbetet pjesë e Serie A

Alesio Romanjoli në vitin 2015 iu bashkua Milanit nga rradhët e skuadrës së Romës për një shifër prej 25 milionë eurosh. Në fund të këtij sezoni atij do ti skadojë kontrata me “Rossonerët” dhe aktualisht ai është zgjedhja e tretë në mbrojtje për teknikun Stefano Pioli pas Kjaer dhe Tomorit, kështu

Dyshja perfekte në sulm, ky pritet të jetë formacioni ndaj San Marinos

Kombëtarja shqiptare po vijon përgatitjet në kompleksin Tropikal në Durrës në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e radhës të eliminatoreve të Botërorit “Qatar 2022” ndaj San Marinos. Zyra e shtypit pranë FSHF-së bën me dije se disa futbollistë që kishin probleme fizike pas duelit me Hungarinë i janë nënshtruar testeve dhe