Milevski: Maqedonia asnjëherë nuk ka luajtur futboll më të bukur, mirëpo na mungon realizimi!

Bllagoja Milevski pas barazimit të tretë të njëpasnjëshëm në krye të përfaqësueses futbollistike të vendit, ka folur në konferencën për shtyp para gazetarëve, duke theksuar se Maqedonia asnjëherë nuk ka luajtur futboll më të bukur në historinë e saj, mirëpo realizimi lënë për tu dëshiruar. Ai gjithashtu u ankua në fushën

Maqedonia e Milevskit barazon sërish! (VIDEO)

3 ndeshje, 3 barazime nën drejtimin e Bllagoja Milevskit. Pas barazimeve me Armeninë (0:0) dhe Islandën (2:2), Maqedonia barazoi edhe sonte në Shkup përballë Rumanisë, edhe atë pa gola, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia e nisi ndeshjen në mënyrë ofenzive, duke sulmuar që nga minuta e parë. Ezgjan Alioski sërish ishte i disponuar

Shqipëria “manita” ndaj San Marinos, jemi në vend të dytë

Shqipëria ka regjistruar një ndër fitoret më të thella në historikun e saj, duke mundur 5:0 San Marinon në ndeshjen e grupit “I”, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Ekipi kuqezi i Edi Rejës zhvilloi një super ndeshje sonte në “Elbasan Arena”, duke mos vënë në diskutim

Rumania me shumë probleme para takimit të sotëm me Maqedoninë!

Seleksionuesi i Rumanisë, Mirel Radoi po has në shumë probleme në prag të sfidës së sotme kundër Maqedonisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi i ri Janis Haxhi nuk do të jetë në gjendje për të ndihmuar skuadrën në takimin e sotëm në Shkup, kjo pasi

Sefer Emini rikthehet në futbollin vendor

Sefer Emini është rikthyer në futbollin vendor, duke pranuar që të veshë sërish fanellën e Makedonija GJ.P., njofton “infOSport.mk”. Emini pikërisht nga kjo skuadër tetorin e vitit të kaluar ishte transferuar në Rusi te skuadra e Akron Toljatit, për të cilën skuadër zhvilloi 14 ndeshje. 21-vjeçari Emini te Makedonija GJ.P do të