Nuk bënte pjesë në planet e Sedlloskit, 21-vjeçari largohet nga FC Shkupi

Mamaduba Bangura nuk do të jetë më pjesë e FC Shkupit. Futbollisti 21-vjeçar nga Guinea skuadrës nga Çairi iu bashkua gjatë muajit shkurt, atë kohë kur trajner i FC Shkupit ishte turku Hasan Ozer. Megjithatë me ardhjen e Goce Sedlloskit gjërat ndryshuan dhe i njëjti nuk bënte pjesë në planet e

Shenoll Gynesh jep dorëheqje nga posti i trajnerit te Turqia

Shenol Gynesh ka dhënë dorëheqjen nga posti i trajnerit të Turqisë. Fatale për teknikun turk ishte humbja me rezultat tenistik 6:1 nga Holanda në ndeshjen e fundit të fushatës kualifikuese të Botërorit “Qatar 2022”. Pasi dështoi në Kampionatin Europian, 69-vjeçari turk e la aktualisht kombëtaren e tij në eliminatoret e Botërorit