Xhaka kthehet në Londër, refuzon të marrë vaksinën

Granit Xhaka rikthehet në Londër pas dy javëve izolim në Zvicër pas infektimit me Covid-19. Xhaka u infektua me koronavirus në ditën kur Zvicra e tij përballej me Greqinë në një ndeshje miqësore para ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës. Si pasojë, mesfushori nga Kosova mungoi në ndeshjet e Zvicrës dhe në

Alimi: Pikërisht ndaj FC Shkupit të kthejmë fytyrën e vërtetë të Shkëndijës

Shkëndija nesër si vendas do të mirëpret FC Shkupin në ndeshjen e fundit të javës së 6-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Në prag të këtij takimi nga tabori i Shkëndijës për faqen zyrtare të klubit ka folur mesfushori Armend Alimi, sipas të cilit pikërisht ndeshja e nesërme

Prishtina e Zekirja Ramadanit lëshon bombën, nënshkruan me super sulmuesin Besart Berisha

Një ndër sulmuesit më të mirë shqiptarë, Besart Berisha pas pak ditëve pritet të zbarkoj në Kosovë për të nënshkruar kontratë me skuadrën kampione të Prishtinës, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani. Prishtina nuk e nisi aspak mirë sezonin e ri në elitën e futbollit kosovar, duke marrë vetëm një

Nesër super derbi Shkëndija – FC Shkupi, ja në çfarë ore luhet

Super derbi i javës së 6-të, Shkëndija – FC Shkupi, do të luhet nesër me fillim në ora 15:00 në stadiumin e qytetit në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. E njëjta duheshe të zhvillohet të dielën, mirëpo për shkak tragjedisë që ndodhi në spitalin modular për Covid 19 në Tetovë, me kërkesë të

Xherdan Shaqiri lë gjurmë që në debutim me Lionin

Xherdan Shaqiri mbrëmë debutoi me fanellën e Lionit në elitën e futbollit francez. Sulmuesi shqiptar u bashkua me skuadrën franceze për të qenë një pikë kyçe e saj dhe menjëherë ka nisur të shpërblejë besimin e gjigantëve të Ligue 1. Futbollisti nga Gjilani ka lënë gjurmë në ndeshjen e tij të

Lajm i trishtë nga Shqipëria, Covid 19 i merr jetën fizioterapistit të kombëtares shqiptare

Një lajm i trishtë na vjen nga futbolli shqiptar. Masazhatori i Kombëtares shqiptare, Ylli Mihali ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme, si pasojë e virusit të tmerrshëm COVID-19. 55-vjeçari Mihali nuk i mbijetoi Koronavirusit nga ku ishte dhe në intubim. Ai u infektua përpara ndeshjes ndaj San Marinos, ku Shqipëria