Trajneri Zaharievski flet pas fitores ndaj Sasa-s në kuadër të Kupës

Struga Trim Lum vazhdon me paraqitjet pozitive këtë edicion në futbollin vendor. Pas rezultateve pozitive në kampionat, skuadra e Srgjan Zaharievskit, kaloi me mjaft sukses edhe pengesën e parë në kuadër të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e 1/16 së finales, ekipi strugan mundi Sasa-n në Kamenicë me shifrat 2:0. Kjo

Liverpulli mund Milanin një një super duel, PSZH-ja ndalet në Belgjikë (VIDEO)

Super përballja në “Enfilld Roud” midis Liverpullit dhe Milanit u mbyll me fitoren e vendasve 3:2, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë foli për italianët, që brenda dy minutave shënuan dy gola, duke shkuar në pushim me epërsinë 2:1. Rebiç në minutën e 42-të barazoi rezultatin, pas atij goli të Arnold

Strugani Pajtim Kasami te Shqipëria! Ja çfarë thonë mediat shqiptare

Kombëtarja e Shqipërisë po vazhdon që të përforcohet me futbollistë cilësor në organikën e saj. Prurja e fundit ishte tetovari Nedim Bajrami, me çështjen që u fitua në CAS. Pas triumfit ndaj Serbisë, FSHF ia doli edhe njëherë tjetër për t’i shërbyer Kombëtares Shqiptare. Disa kohë më parë është folur edhe

Trajneri i ekipit zvicerian komenton dëmtimin e Abrashit: Ai ka mish shqiptari, shërohet shumë më shpejt

Amir Abrashi pësoi një dëmtim serioz në përballjen e Shqipërisë kundër Hungarisë. Për këtë arsye futbollisti do të dilte nga fusha e blertë dhe pritet që të mos rikthehet për të paktën katër javë. Të paktën këtë e thotë e zakonshmja dhe gjuha mjekësore, por trajneri i “pitbullit tonë”, Giorgio Contini,

Shaqiri nuk mund të luaj në Ligën e Kampionëve, shkak vaksina!

Xherdan Shaqiri bëri një debutim fantastik me Lionin në Ligue 1, teksa dhuroi asist në golin e dytë përballë Strazburg, ndeshje në të cilën skuadra e tij shënoi fitore 3:1. Ish mesfushori i Liverpullit shihet si një nga pikat kryesore të klubit, megjithatë 29 vjeçari nuk do të mund të ndihmojë

Dortmundi mund Beshiktashin në Stamboll, fitore historike për Sherif Tiraspol (VIDEO)

Janë zhvilluar dy takimet e para të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve, që startoi mbrëmë sezonin e ri 2021/2022, njofton “infOSport.mk”. Borusia e Dortmundit mundi Beshiktashin në Stamboll me shifrat 2:1. “Milionerët” ishin skuadër më e mirë në fushë, mirëpo fundi solli emocione shtesë tek tifozët vendas, kjo pasi Montero ngushtoi

Struga dhe Renova pa probleme, Vardari falë penaltive eliminoi Pobedën (VIDEO)

Struga Trim Lum dhe Renova pa shumë probleme kanë kaluar raundin e parë të garave në kuadër të Kupës, duke eliminuar Sasa-n, gjegjësisht Gostivarin, njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum në Kamenicë shënoi fitore 2:0, falë golave të shënuar nga Emir Skenderi (36’) dhe Berat Beqiri (85’). Për këtë të fundit ishte

Rekordi i frikshëm i Levandovskit, 17 fitore rradhazi dhe 22 gola në Ligën e Kampionëve

Robert Levandovski është padyshim një nga sulmuesit më produktiv në Europë. Bomberi polak, realizoi dopietë në sfidën e mbrëmshme ndaj Barcelonës, duke ndihmuar “bavarezët” në fitoren 3:0. Fitorja e mbrëmshme ishte e e17-ta me rradhë për Levandovskin në Ligën e Kampionëve, ku ka realizuar edhe 22 gola, duke u shndërruar në

Ndeshjet e Ak. Pandev së shpejti do të transmetohen në “Sport Klub”

Klubi i Akademia Pandev që është në pronësi të futbollistit të njohur, Goran Pandev, përmes faqes zyrtare në “facebook” ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me kanalet e njohura sportive në rajon “Sport Klub”, për transmetimin e ndeshjeve si vendas të kësaj skuadre, përcjellë “infOSport.mk”. Marrëveshja mes palëve është nënshkruar dhe