Arijan Ademi do ti mungojë Maqedonisë edhe në ndeshjet e tetorit!

Arijan Ademi mund ti mungojë Maqedonisë edhe në ndeshjet e tetorit. Futbollisti shqiptarë i Dinamo Zagrebit ka pësuar një dëmtim në ndeshjen e fundit të skuadrës së tij përballë Orijent në kuadër të Kupës së Kroacisë, duke lëshuar fushën që para kohe, përcjellë “infOSport.mk”. Nga tabori i Dinamo Zagreb bëjnë me

Të martën shorti për ndeshjet e 1/8 së finales në Kupë

Të martën do të hidhet shorti për ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Edhe në këtë fazë do të zhvillohet vetëm një ndeshje, ndërsa kalimin në çerekfinale do ta kërkojnë skuadrat, si: Shkëndija, FC Shkupi, Renova, Struga Trim Lum,

Endri Çekiçi shtang Trabzonsporin me dy gola! Konjaspor merr një barazim të madh ndaj favoritit

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Endri Çekiçi, doli të jetë protagonistë kryesor në takimin e javës së 6-të në Superligën turke përballë Trabzonsporit, duke shënuar dy gola në barazimin 2:2, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse mysafirët ishin favoritë absolut, sot ata hasën tek i disponuari për lojë, Çekiçi, që shënoi dy gola, nga

Prodan provokon Markun, boksieri shqiptarë tenton të sulmojë ukrainasin në press konferencë! (VIDEO)

Boksieri shqiptar Florian Marku do të përballet me boksierin MaKSim Prodan këtë të shtunë, në stadiumin “Tottenham Hotspur” të Londrës. Konferenca për shtyp para luftës mes këtyre dy boksierëve ishte tepër tensionuese. Ishte boksieri ukrainas që provoki Markun duke i thënë se ka bërë gabim që ka pranuar ndeshjen me të.  “Ky flet

Derbi ndeshja Ak.Pandev-FC Shkupi të dielën nën dritën e prohektorëve

Derbi ndeshja e javës së 8-të në Ligën e Parë, ajo midis Akademia Pandevit dhe FC Shkupit të dielën në Strumicë do të zhvillohet nën dritën e prozhektorëve, njofton “infOSport.mk”. Dy skuadrat e para në tabelë do të luajnë në stadiumin “Bllagoj Istatov” në Strumicë me fillim në ora 18:00. Do