Futsal, sezoni i ri nis me derbin shqiptarë, Juventus Serava – Futsal Shkupi

Është hedhur shorti për sezonin e ri 2021/2022 në elitën e futsalit vendor, ku këtë vit do të garojnë plotë 6 skuadra shqiptare, përfshirë këtu edhe dy skuadrat e inkuadruara nga Liga e Dytë, Shkëndijën e Tetovës dhe ekipin e Enhalon nga Struga, njofton “infOSport.mk”.

Kështu që në start shorti na servoi derbin e madh shqiptarë, Juventus Serava – Futsal Shkupi, ndërsa gjithashtu interesante pritet të jetë edhe sfida midis skuadrës së rikthyer në mesin e më të mirëve, Shkëndijës dhe Arben Bajramit nga Shkupi.

Skuadra e Karadakut nga Kumanova sezonin e ri do ta nis si vendas përballë Velesit, ndërsa kampionët në fuqi të Preokt Ciko do të luajnë kundër Zhelezarecit.

Enhalon nga Struga, që për herë të parë do të luaj në Ligën e Parë, ndeshjen debutuese do ta ketë kundër Crna Rekës në Kavadar. (infOSport.mk)

– Sezoni 2021/2021 –
Futsal, Liga e Parë – Java 1
Juventus Serava 09.10 Futsal Shkupi
Shkëndija 09.10 Arben Bajrami
Karadaku 09.10 Velesi
Zhelezareci 09.10 Proekt Ciko
Crna Reka 09.10 Enhalon

Leave a Reply