Futbollisti i momentit te FC Shkupi fitoren ndaj Rabotniçkit ua dedikon “Shvercerave”

Sandej Adentuxhi është lojtari i momentit te FC Shkupi. Nigeriani është paraqitur në 5 ndeshje këtë edicion me fanellën e skuadrës nga Çairi, duke shënuar po aq gola, njofton “infOSport.mk”. Aktualisht Adentuxhi është golashënuesi më i mirë te skuadra e FC Shkupit, skuadër kjo që kryeson renditjen me 20 pikë pas

Atalanta u zgjua vonë nga gjumi, Milani merr edhe një fitore tjetër të madhe (VIDEO)

Atalanta u zgjua shumë vonë nga gjumi, pasi Milani veçmë kishte siguruar fitoren pas 85 minutave lojë, kur avansonte me shifrat 3:0. Atalanta provoi të rikthehet në lojë me golin e Duvan Zapata në minutën e 86-të nga penaltia dhe një tjetër të kroatit Mario Pashaliç në minutën e 94-të,

FC Shkupi me stil kampioni mund Rabotniçkin!

FC Shkupi ka shnëuar fitore 2:0 përballë Rabotniçkit në ndeshjen e fundit të javës së 9-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi zhvilloi edhe një tjetër super ndeshje, duke dominuar në të gjitha segmentet edhe ndaj “romantikëve”, të cilët nuk është se nuk krijuan raste, madje edhe

Me golin ndaj Barcelonës, Suarez i ka “pickuar” të gjithë skuadrat në LaLiga

Luis Suarez shënoi golin e dytë mbrëmë ndaj Barcelonës, ish-skuadrës së tij, dhe nuk ka festuar. Sulmuesi uruguaian me këtë gol ka plotësuar “panoramën” e skuadrave që i ka ndëshkuar në La Liga. Barcelonën e ka ndëshkuar në duelin e dytë kundër tyre dhe tani numëron 31 skuadra ndaj të clave ka

E diela na servon super sfidën FC Shkupi – Rabotniçki

E diela në elitën e futbollit vendor sjellë derbin shkupjan, FC Shkupi-Rabotniçki. Është kjo ndeshja e fundit e javës së 9-të, me këto dy skuadra që kanë një ecuri shumë pozitive në kampionat, njofton “infOSport.mk”. FC Shkupi nuk dinë për disfatë në 4 ndeshjet e fundit, ku ka regjistruar 3 fitore