Probleme për Rejën para ndeshjes me Hungarinë, dëmtohet njëri nga sulmuesit

Kombëtarja shqiptare që nga e diela ka nisur përgatitjet për ndeshjet e tetorit  kundër Hungarisë dhe Polonisë. Kuqezinjtë janë stërvitur rregullisht nën urdhërat e trajnerit Edi Reja që ka grupin e plotë përveç mbrojtësit Erion Hoxhallari që u infektua pozitiv me Covid dhe është larguar nga grumbullimi. Sakaq, zyra e shtypit e

Spanja i dha fund rekordit prej 37 ndeshjeve pa humbje të Italisë

Spanja i dha fund rekordit prej 37 ndeshjeve pa humbje të kombëtares së Italisë, teksa sonte në “San Siro” shënuan fitore me rezultatin e ngushtë 1:2. Ferran Torres ishte kryesori i këtij takimi, ku me dopietën e realizuar prej tij, e dërgoi kombëtaren në finale të Ligës së Kombeve, që do

Spanja i hakmerret Italisë dhe kalon në finalen e madhe të Ligës së Kombeve (VIDEO)  

Spanja i është hakmarrë Italisë për disfatën në gjysmëfinalen e Euro 2021, duke e mundur këtë herë në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Ndeshja e zhvilluar në “San Siro” u mbyll me fitoren 2:1 të “iberikëve”, e ku fjalën kryesore e pati sulmuesi, Feran Torres. Futbollisti i Mançester Sitit shënoi që

Sonte super sfida e parë gjysmëfinale e Ligës së Kombeve, Spanjë-Itali! Ja si pritet të rreshtohen skuadrat

Sonte do të luhet gjysmëfinlja e parë e Ligës së Kombeve midis Italisë dhe Spanjës. Siç raportojnë mediat e huaja, trajnerët duket se kanë shumë pak dyshime mbi formacionet startuese që do të hedhin në fushë. Përsa i përket Italisë portën do ta mbrojë gardiani i Paris Sen Zhermen, Donaruma, i cili

Kombëtarja shqiptare në alarm! Dy të infektuar me “Covid 19” në prag të ndeshjes me Hungarinë

Kombëtarja shqiptare në alarm para sfidës me Hungarinë. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, zyra e shtypit të FSHF-së, ka bërë me dije se ditën e djeshme është larguar nga grumbullimi mbrojtësi Erjon Hoxhallari si edhe fizioterapisti i Kombëtares, Arzen Voci, të cilët pas testeve të kryera kanë rezultuar pozitivë

Musliu: Nuk e fshehim, jemi favorit ndaj Lihtenshtejnit, por duhet ta dëshmojmë edhe në fushë

Mbrojtësi shqiptarë, Visar Musliu ka folur në prag të ndeshjes së parë të tetorit të përfaqësueses së Maqedonisë kundër Lihtenshtejnit, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit të vitit 2022, që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi i MOL Fehervar, e pranon se Maqedonia në këtë ndeshje është favorit, megjithatë

Reja fikson formacionin, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria përballë Hungarisë

Dita e tretë e grumbullimit dhe Kombëtarja shqiptare po  vijon përgatitjet para ndeshjes shumë të rëndësishme kundër Hungarisë. Dje është zhvilluar një stërvitje me intensitet të plotë. Nën drejtimin e trajnerit Edi Reja, skuadra “kuqezi” ka mbyllur stërvitjen e dytë, ku është punuar me një ngarkesë të lartë dhe më shumë

Lajme të mira për Shqipërinë në prag të ndeshjes me Hungarinë

Kombëtarja e Hungarisë ka nisur përgatitjet për ndeshjen ndaj Shqipërisë, ndeshje kjo që në program është me datë 9 tetor, Kjo ndeshje do të luhet në tokën hungareze, mirëpo një lajm i mirë për Shqipërinë, është se e njëjta do të zhvillohet pa praninë e tifozëve për shkak koreve raciste të

Surpriza e madhe e “Tifozave KuqeZi” për ndeshjen me Poloninë, gati Bashkimi Kombëtar!

Bashkimi Kombëtar ka nisur, tanimë po vazhdon në nivele të reja! Sigurisht, gjithmonë nga sporti dhe kurrsesi nga politika. Pavarësisht rezultatit që Shqipëria do të marrë ndaj Hungarisë, “kuqezinjtë” do të jenë ende në lojë për kualifikimin me vendin e dytë dhe kundër Polonisë do të luhet një finale e