Golat nga fitorja spektakolare e Francës përballë Belgjikës (VIDEO)

Franca falë përmbysjes spektakolare që bëri ndaj Belgjikës, ka siguruar një vend për në finalen e madhe të Ligës së Kombeve, ku do të luaj kundër Spanjës së Luis Enrikes, njofton “infOSport.mk”. “Gjelat” kanë mposhtur me përmbysje 3:2 Belgjikën në gjysmëfinale, duke siguruar praninë në ndeshjen për trofeun. Ndeshja ishte e luftuar

Interesim i jashtëzakonshëm për ndeshjen me Gjermaninë, shiten të gjitha biletat

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, këtë muaj do të zhvillojë dy ndeshjet e rradhës eliminatore, të vlefshme për Botërorin “Qatar 2022”. Fillimisht me 8 tetor në transfertë do të luajnë kundër Lihtenshtejnit, që tre ditë më pas në Shkup të mirëpret Gjermaninë. Për këtë ndeshje që do të zhvillohet në arenën “Todor

Hungaria merr një lajm shumë pozitiv në prag të ndeshjes me Shqipërinë!

Hungaria ka marrë një lajm pozitiv përpara ndeshjes me Shqipërinë. Në grumbullimin e skuadrës së Rossit është bashkuar kapiteni Villi Orban, i cili gjatë këtyre ditëve ka pasur probleme shëndetësore dhe nuk ka qenë pjesë e skuadrës. Mbrojtësi i Lajpcigut është një nga futbollistët më të rëndësishëm të Hungarisë dhe do

60 talentët më të mëdhenj në futbollin botëror, në mesin e tyre edhe ai i Shkëndijës!

Prestigjiozja britanike “The Guardian” sot ka përpiluar listën e 60 talentëve më të mëdhenj në futbollin botërorë. Në mesin e shumë emrave të njohur, në këtë listë është përfshirë edhe talenti i Shkëndijës së Tetovës, Dashmir Elezi. Ky i fundit njëherit me 16 vjet e 1 ditë mban rekordin për debutuesin

Super lajm për Kosovën në prag të ndeshjeve me Suedinë dhe Gjeorgjinë

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë një super lajm në prag të ndeshjeve eliminatore të tetorit, të vlefshme për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar. Në fakt, FIFA e ka njoftuar sot FFK-në se kërkesa e saj për ndërrimin e kombëtares për mesfushorin e klubit holandez, Vitesse, Toni

NBA legalizon përdorimin e marihuanës

NBA liga profesioniste amerikane ka legalizuar përdorimin e marihuanës për basketbollistët. Sipas Adrian Vjonarovski, nga edicioni i ri basketbollistët në NBA nuk do të ju  nënshtrohen testimeve për këtë subastancë narkotike. Liga më e fortë e basketbollit në botë nuk e konsideron më marihuanën si subastancë ileagale andaj do të lejohet përdorimi

Krasniqi gati për luftën e madhe ndaj Bosel: Të shtunën do të jem në formën time më të mirë

Të shtunën mbrëma kampioni botëror në boks, Robin Krasniqi, do të ketë punë sërish me boksierin gjerman Dominik Bosel të cilin e mposhti para disa muajsh dhe rrëmbeu titullin në kategorinë WBA. Krasniqi do të tentojë mbrojtjen e titullit. Ai ka folur lidhur me luftën që do ta zhvillojë të shtunën