Enis Bardhi bëhet me trajner të ri

Havier Pereira do të jetë trajneri i ri i Levantes dhe Enis Bardhit. Spanjolli 55-vjeçar me ekipin nga Valencia ka nënshkruar deri në fund të sezonit, me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër, por gjithnjë nëse arrinë të mbajë Levanten në elitën e futbollit spanjoll. Pereira do të zëvendësojë Pako

A do të qëndrojë Poll Pogba te Junajtedi!?

Poll Pogba prej kohësh është lidhur me një largim të mundshëm nga Mançester Junajtedi, kjo edhe më tepër për shkak se i njëjti nuk ka vazhduar ende kontratën aktuale me “Djajtë e Kuq”, që i skadon qershorin e vitit 2022. Për shërbimet e francezit tashmë një kohë më të gjatë po

Serhio Ramos pa lënë asnjë shenjë në janar do të largohet nga PSZH-ja!

Aventura e Serhio Ramos te Paris Sen Zhermen mund të mbyllet shumë më shpejt se sa ishte menduar. Mbrojtësi spanjoll u bashkua me parisienët në merkaton e verës, pasi vendosi të mos rinovonte me Realin e Madridit. Megjithatë aventura e Ramos te klubi francez nuk ka nisur në mënyrën më të

FIFA ju bënë nder sulmuesve, po mendon ndryshimin radikal në rregullin e pozicionit jashtë loje

FIFA po mendon të bëjë një ndryshim rrënjësorë në rregullin e pozicionit jashtë lojë që është aq shumë problematik dhe i kontestuar në futbollin e sotëm. Shumë aksione të rregullta përfundojnë me bilbilin e arbitrit, ku më pas nuk mungojnë edhe protestat e futbollistëve. Rregulli i ri parashikon që këmba e pasme

Ibraimi vazhdon të shënojë për Ksantin

Besart Ibraimi nuk ka harruar zanatin e golave. Atë që bënte rregullisht me Shkëndijën në futbollin vendor, sulmuesi kërçovarë vazhdon ta bëjë edhe në Greqi me skuadrën e Ksantit, njofton “infOSport.mk”. Pas dy golave të shënuar në ndeshjen e 1/64 të finales së Kupës së Greqisë përballë Karaiskakis, Ibraimi shënoi një