Fitore spektakolare e “kuqezinjëve” të vegjël ndaj Sllovenisë (VIDEO)

Shpresat e Shqipërisë kanë mposhtur moshatarët e tyre të Sllovenisë me shifrat 2:0 në kuadër të grupit “G” eliminatorë, që vlen për një vend në Europianin e vitit 20123, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj muaji tetor mbyllet me shumë sukses për kuqezinjtë e vegjël, që pas fitores 2:0 me Andorrën, tashmë marrin 3

Covid 19 godet sërish kombëtaren shqiptare!

Covid 19 ka tronditur sërish kombëtaren shqiptare. Një tjetër titullar i “kuqezinjëve” ka rezultuar pozitiv, me ç’rast do të humbas ndeshjen kundër Polonisë që në program është nesër mbrëma në “Air Albania Stadium”. Fjala është për Sokol Cikalleshin, i cili në testet që kryhen një ditë para ndeshjes ka rezultuar pozitiv,

Gjermania i hakmerret me “kamatë” Maqedonisë, 4:0 midis Shkupit (VIDEO)

Kombëtarja e Gjermanisë i është hakmarrë Maqedonisë për atë disfatë të marsit në Duisburg (1:2), duke shënuar fitore 4:0 sonte midis Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e Milevskit i bënë ballë skuadrës së Flik vetëm gjatë 45 minutave të para, që u mbyllën me rrjeta të paprekura, megjithatë krejt ndryshe doli

Spektakël apo debakël, çfarë e pret Maqedoninë sonte në “Todor Proeski”!?

Opinioni futbollistik në vend me padurim po pret fillimin e takimit midis Maqedonisë dhe Gjermanisë, një ndër kombëtaret më të fuqishme në Botë që zbret sonte për herë të parë në arenën “Todor Proeski” në Shkup, shkruan “infOSport.mk”. Kjo ditë është një festë e vërtetë për vendin tonë, ndërsa mbetet të

Frmacionet zyrtare, Maqedoni-Gjermani

Atë që e parlajmëruam më herët, edhe po ndodh. Maqedonia kundër Gjermanisë do të luaj me Adis Jahoviq në sulm, ndërsa vendin e Trajkovskit në krahë të sulmit do ta zë Elif Elmas, shkruan “infOSport.mk”. Kështu, përveç Elmas dhe Jahoviç, një tjetër që do të luaj në vijën sulmuese është edhe

A mund shiu të shtyejë ndeshjen Maqedoni-Gjermani!

Shiu i rrëmbyeshëm që ka kapluar Shkupin ka fjalën kryesore në kryeqendrën tonë, që sot do të mirëpret disa herë kampionët e Botës në futboll, Gjermaninë. Edhe pse priteshe që kjo ndeshje të jetë një festë e vërtetë për futbolldashësit në vendin tonë, si duket një gjë të tillë nuk do

Formacioni i mundshëm i Maqedonisë ndaj Gjermanisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, sonte në Shkup për herë të parë në historikun e saj do të mirëpret kombëtaren e Gjermanisë, ndaj së cilës në ndeshjen e parë të zhvilluar në tokën gjermane, triumfuam me shifrat 2:1, njofton “infOSport.mk”. Në atë ndeshje, Maqedonia udhëhiqej nga Igor Angellovski, ndërsa tashmë ekipin

Xhani Alioski tejkalon Nestorovskin, tashmë ndjekë Artim Shaqirin

Ezgjan Alioski sonte kundër Gjermanisë do të regjistrojë paraqitjen e tij të 52-të me fanellën e përfaqësueses së Maqedonisë, për të cilën 3 ditë më parë në Vaduz kundër Lihtenshtejnit shënoi golin e tij të 11-të, duke tejkaluar në listën e përjetshme bashkëlojtarin e tij aktual, Ilije Nestorovskin, si dhe

Berisha: Mund të arrijmë Botërorin, ndeshja me Poloninë ngjason si ajo me Serbinë!

Në prag të ndeshjes shumë të rëndësishme ndaj Polonisë, që në program është nesër mbrëma me fillim në ora 20:45 në “Air Albania Stadium”, para gazetarëve në konferencë për shtyp ka folur edhe kapiteni i Kombëtares shqiptare, portieri Etrit Berisha. Ky i fundit ka analizuar këtë takim shumë delikat dhe