Spektakël apo debakël, çfarë e pret Maqedoninë sonte në “Todor Proeski”!?

Opinioni futbollistik në vend me padurim po pret fillimin e takimit midis Maqedonisë dhe Gjermanisë, një ndër kombëtaret më të fuqishme në Botë që zbret sonte për herë të parë në arenën “Todor Proeski” në Shkup, shkruan “infOSport.mk”.

Kjo ditë është një festë e vërtetë për vendin tonë, ndërsa mbetet të shihet nëse të pranishmit në shkallët e stadiumit do të shohin një spektakël futbolli, apo debakël të përfaqësueses së Bllagoja Milevskit, i cili në 4 ndeshjet e deritanishme nuk dinë për disfatë me Maqedoninë (1 fitore dhe 3 barazime).

Disfatën e parë, apo debaklin nga Gjermania, Maqedonia e Milevskit mund ta pësojë si shkak i paraardhësit të tij, Igor Angellovski, i cili me 31 mars të këtij viti bëri senzacion, duke mundur disa herë kampionët e Botës midis Duisburgut me shifrat 2:1.

Pikërisht ajo disfatë është e vetmja për Gjermaninë në këtë cikël eliminatorë, të vlefshëm për Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar, ndërsa kjo na lë të kuptojmë se të besuarit e trajnerit Flik me çdo kusht do të kërkojnë hakmarrje, ndoshta edhe me kamatë. (infOSport.mk)

Leave a Reply