Kosova e Çallandes për turp, mundet edhe nga Gjeorgjia (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar disfatë midis Prishtinës nga Gjeorgjia, duke zhgnëjyer edhe njëherë tjetër tifozët “dardan”, të cilët edhe njëherë tjetër krijuan një atmosferë shumë të mirë në stadiumin “Fadil Vokrri”, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores në transfertë, shumica mendonin se për Kosovën kjo do të jetë një mundësi e mirë

Polonia “shuan ëndërrat” kuqezi midis Tiranës (VIDEO)

Polonia i ka “shuar ëndërrat” kuqezi  që sonte për një kualifikim të mundshëm në Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndër ndeshjet më të rëndësishme të “kuqezinjëve”, të cilët shpresonin shumë edhe në ndihmën e tifozëve, të cilët ishin pa dyshim

Formacionet zyrtre, Shqipëri – Poloni

Pas pak “Air Albania Stadium” në Tiranë do të jetë epiqendra e gjithë shqiptarëve ane mbanë Botës, shkruan “infOSport.mk”. Në këtë impiant madhështorë Shqipëria do të mirëpret Poloninë në një ndër ndeshjet më të rëndësishme të ciklit eliminatorë, i vlefshëm për kualifikim në Botërorin e vitit 2022 në Katar. Kur kanë

E konfirmojnë edhe nga FSHF, Shqipëria kundër Polonisë pa shërbimet e Gjasulës

Lajmin e publikuar më herët rreth mungesës së Jurgen Gjasulës, për shkak se ky i fundit kishte rezultuar pozitiv me “Covid 19”, e kanë konfirmuar edhe nga Federata Shqiptare e Futbollit. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se mesfushori Klaus Gjasula nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës,

Formacioni i mundshëm i Kosovës përballë Gjeorgjisë

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen kundër Gjeorgjisë në kuadër të elminatoreve për Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar. Dardanët kanë 4 pikë në Grupin B, ndërsa ata do tentojnë t’i marrin përsëri fitoren Gjeorgjisë, këtë herë në stadiumin e tyre para tifozëve “dardan”. Trajneri

Dëmtimi i Ademit nuk është serioz

Arijan Ademi mbrëmë kundër Gjermanisë ishte i detyruar që të braktis fushën vetëm pas 25 minutave lojë. Mesfushori shqiptarë për shkaktë një dëmtimi ishte i detyruar që të lëshojë fushën, pasi në ato momente ndjente shumë dhimbje. Megjithatë lajm i mirë është se dëmtimi i kapitenit të Dinamo Zagrebit nuk është

Shkuan për të ndjekur mbrojtësin e Hungarisë, skautët e klubit të njohur europian vihen pas Brojës

Klubi i Fenerbahçes kishte nisur këtë javë monitorimin e futbollistëve të vetë në arenën ndërkombëtare, teksa drejtori sportiv Vitor Pereira, zgjodhi sfidën Hungari-Shqipëri për të parë në veprim mbrojtësin Atila Szalai. Për fatin e keq të Szalait, ai u bë një nga viktimat e aksionit të Brojës dhe vëmendja e drejtorit

Covid 19 prek sërish kombëtaren shqiptare, pozitiv rezulton edhe Gjasula!?

Dëmtimet dhe koronavirusi i kanë dhënë një goditje të rëndë Kombëtares shqiptare në prag të ndeshjes me Poloninë. Pas Hoxhallarit dhe Cikalleshit, dyshohet se edhe mesfushori Klaus Gjasula është infektuar me Covid-19 dhe do të mungojë në ndeshjen ndaj Polonisë. Lajmi nuk është konfirmuar edhe nga FSHF, por mesa duket, Reja do

10 arsyet pse Shqipëria sonte e mund Poloninë!

Shqipëria do të luajë sonte kundër Polonisë, ndeshje e vlefshme kjo për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”. Një sfidë që vlen shumë, një 90 minutësh përmes të cilit “kuqezinjtë” mund të shkruajnë një histori të re. Në baste Shqipëria shihet si jo favorite, megjithatë dëshira e futbollistëve për të qendisur me

Hendbollistet e Çairit mirëpresin Gjevgjelinë si para nxemje për atë që i pret në Europë

Ekipi i hendbollit në konkurrencë të femrave Çair, sot në kuadër të javës së katërt në Superligë do të mirëpret Gjevgjelinë, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje zhvillohet më herët për shkak të paraqitjes së KHF Çair në Kupat Europiane, ku do të përballet me ekipin e Torshavn nga Ishujt Faroe. Ekipi i Basri