Ja arsyeja pse Milevski nuk e grumbullon Bejtullain me përfaqësuesen e Maqedonisë

Një ndër emrat më të përfolur, se pse nuk bënë pjesë në formacionin e përfaqësueses së Maqedonisë në futboll, pa dyshim se është ai i Egzon Bejtullait, kapitenit të Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit nuk ishte ftuar edhe në ndeshjet e tetorit, ndërsa nuk ftohet sërish nga Bllagoja Milevski, këtë

Milevski foli edhe për debutuesin Valon Et’hemi

Emri i ri i vetëm në formacionin e përfaqësueses së Maqedonisë në futboll, për ndeshjet eliminatore të nëntorit, të vlefshe për Botërorin “Qatar 2022”, është emri i futbollistit shqiptarë nga Tetova, Valon Et’hemi, i cili aktualisht luan me ekipin e Istanbulspor në Ligën e Dytë Turke, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht portali ynë,

Milevski tregoi arsyen pse nuk fton futbollistë nga kampionati vendor

Seleksionuesi i përfqësueses së Maqedonisë në futboll, Bllagoj Milevski ditën e sotme bëri të ditur listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjet e nëntorit, të vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e futbollistëve të ftuar, vetëm një prej tyre vjen nga kampionati vendor, edhe atë portieri

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Valon Et’hemi i bashkohet Maqedonisë

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë në futboll, Bllagoja Milevski ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjet e nëntorit që ekipi përfaqësues i vendit tonë do ti zhvillojë kundër Armenisë me 11 nëntor në transfertë dhe Islandës me 14 nëntor në Shkup. Ndër emrat e ftuar, ashtu siç informoi “infOSport.mk” ditë më