Liga Europa, shënojnë Uzuni dhe Berisha, Shaqiri me Lionin e tij kalojnë në 1/8 e finales

Janë mbyllur ndeshjet e mbrëmjes në Liga Europa, aty ku sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, ka gjetur sërish rrjetën, duke shënuar golin e tij të dytë në këtë kompeticion me fanellën e Ferencvarosh. Sulmuesi shqiptar, si zakonisht titullar me skuadrën hungareze, gjeti golin në pjesën e dytë të ndeshjes, por

E shtuna sjellë super derbin shqiptarë, Renova – Shkëndija

Për shkak ndeshjeve të nëntorit të përfaqësueses së Maqedonisë, Komisioni i garave pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, ka vendosur që ndeshjet e javës së 13-të, të zhvillohen një ditë më herët nga e diela e zakonshme, njofton “infOSport.mk”. E gjithë vëmendja datën e 6 nëntorit do të jetë e përqëndruar