Sejdini: Akoma besojmë, kjo është fytyra e vërtetë e Maqedonisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut sonte mori fitore të thellë 5:0 në Jerevan kundër Armenisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror 2022. Për triumfin e thellë ka shkruar edhe presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini. “Futboll i guximshëm, luftarak dhe sulmues, pa marrë parasysh se ku

FC Shkupi u mund nga Beshiktashi, shihni golat nga “Vodafone Arena” (VIDEO)

FC Shkupi,  lideri aktual në elitën e futbollit vendor, gjatë ditës së sotme në Stamboll të Turqisë zhvilloi një ndeshje luksi kundër gjigandëve të Beshiktashit, njofton “infOSport.mk”. Të dy trajnerët, Sedlloski dhe Jallçën e shfrytëzuan pauzën në kampionatet respeketive për shkak paraqitjeve të kombëtareve në eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”. Fillimi i

Ja ku mund ta ndiqni ndeshjen, Beshiktash – FC Shkupi (VIDEO)

Në këto momente në stadiumin “Vodafone Arena”  në Stamboll, skuadra e FC Shkupit po luan një miqësore luksi ndaj gjigandëve turq të Beshiktashit, njofton “infOSport.mk”. Falë golave të shënuar nga Mehmet Topal në minutën e 12-të dhe të Aleks Tesheira në të 17-tën, Beshiktashi po avanson me shifrat 2:0. Aktualisht po zhvillohet

Kanatllarovski ndeshjen ndaj Ukrainës U21 e nis me 3 lojtarë të FC Shkupit

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21 sot me fillim në ora 13:00 në kompleksin “Petar Milloshevski” pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, do ta zhvillojë ndeshjen e xhiros së 5-të në kuadër të grupit “H” eliminatorë, të vlefshëm për Europianin e vitit 2023, njofton “infOSport.mk”. Trajneri Dragan Kanatllarovski tashmë ka zgjedhur 11-shen e

Revolucion i madh me arbitrat në Itali që do sjellë fundin e polemikave!

Pushimi nëpër kampionatet futbollistke, për shkak paraqitjeve të kombëtareve në eliminatoret për Botërorin “Qatar 2022”,  është një mundësi për një bilanc të arbitrëve italianë pas dymbëdhjetë javësh ku nuk munguan polemikat në Serie A. Për këtë arsye AIA po studion një mënyrë për të siguruar një transparencë më të madhe në

Fillojnë negociatat, ylli i Milanit kalon tek Juventusi!

Massimiliano Allegri ka dhënë dritën e gjelbërt për të filluar bisedimet. Bëhet fjalë për Alessio Romanjolin, i cili nuk ka arritur një marrëveshje me Milanin për rinovimin e kontratës që i skadon  verën e ardhshme. Siç raporton “Calciomercato.it”, skuadra e Juventusit është duke e ndjekur nga afër situatën nëpër të cilën

Barcelona dhe Atl.Madridi në garë për yllin e Interit

Dy gjigantët e Spanjës, Barcelona dhe Atletiko Madridi janë dy skuadrat më të interesuara që gjatë këtij janari të sigurojnë shërbimet e Aleksis Sançez. Këtë gjë e ka bërë të ditur e përditshmja kiliane “La Tercera” e cila njoftoi se skuadrat spanjolle janë të interesuara për 32 vjeçarin pasi kërkojnë të