Lajm i mirë për Marash Kumbullën

Marash Kumbulla mund të marrë frymë i qetë. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, i larguar nga fusha e lojës që në minutat e para të sfidës ndaj Anglisë, duket se nuk ka një dëmtim që do ta lërë për një kohë shumë të gjatë larg fushave të futbollit. Lojtari është kthyer që

Alioski në balotazh kërkon të luaj kundër Zvicrës

Ezgjan Alioski edhe njëherë tjetër tregoi cilësitë e tij të larta, duke bërë një super paraqitje me përfaqësuesen e Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti shqiptarë shënoi golin e parë sonte për Maqedoninë në fitoren 3:1 ndaj Islandës, duke trasuar rrugën e përfaqësueses së vendit tonë drejt ndeshjeve të balotazhit, përmes të

Kosova barazon me Greqinë në Athinë (VIDEO)

Kosova ka mbyllur eliminatoret e Botërorit 2022 me një barazim të rëndësishëm për moralin në fushën e Greqisë. “Dardanët” barazuan me rezultat 1:1 me “helenët”. Ndeshja ishte e barazpeshuar, me grekët që dominuan gjatë pjesës së parë. Ishte Masouras që kaloi në epërsi Greqinë pas një asistimi të bukur nga Pekas

Serbia mund Portugalinë në Lisbon dhe prek Botërorin, Ronaldo shpërthen në lot (VIDEO)

Sonte ndodhi një gjë e pabesueshme në Lisbоn të Portugalisë, aty ku Serbia shkroi një histori të re, duke siguruar kualifikimin për në Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Kombëtarja serbe me përmbysje mundi Portugalinë 2:1. Renato Sançez zhbllokoi rezultatin vetëm pas dy minutave

Milevski: Ky sukses është meritë edhe i paraardhësit tim

Maqedonia sonte në arenën Todor Proeski mundi Islandën me shifrat 3:1, duke siguruar një vend për në ndeshjet e balotazhit për kualifikim në Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar. Pas përfundimit të takimit, seleksionuesi i “verdhekuqve”, Bllagoja Milevski foli para gazetarëve, ndërsa këtë sukses ua dedikoi

Bllagoja Milevski shkruan histori të re, këtë herë me seniorët e Maqedonisë

Bllagoja Milevski ka shkruar histori të re në futbollin e Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Pas kualifikimit në Europianin e vitit 2017-të me përfaqësuesen U21 të Maqedonisë, Milevski sonte ka arritur të sigurojë një vend për në ndeshjet e balotazhit për kualifikim në Botërorin e vitit 2022-të, që do të mbahet në

Alioski i lumtur: Maqedonia e meritoi një gjë të tillë

Ezgjan Alioski edhe pse ndërroi kampionat, duke u transferuar nga ai anglez në atë të Arabisë Saudite, i njëjti nuk e ka humbur formën e tij, duke vazhduar me paraqitje mbresëlënëse me fanellën e përfaqësueses së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Alioski edhe sonte kundër Islandës dhuroi edhe një tjetër paraqitje shumë të

Sejdini komenton kualifikimin e Maqedonisë për në ndeshjet e balotazhit “Qatar 2022”

Maqedonia sonte në arenën “Todor Proeski” mundi Islandën me shifrat 3:1, duke siguruar pozitën e dytë në grupin “J” dhe njëherit ndeshjet e balotazhit për kualifikim në Botërorin e vitit 2022, që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e 5-të nga gjithsej 10 ndeshje të zhvilluara për