Iljazi: Respekte Pelisterit, por pikët mbeten në Çair

FC Shkupi të dielën do të përballet me Pelisterin, skuadër kjo që aktualisht renditet e fundit në tabelën e klasifikimit, njofton “infOSport.mk”. Mirëpo pavarësisht këtij fakti mbrojtësi i krahut të djathtë të FC Shkupit, Ardit Iljazi, thotë se respektojnë ekipin nga Manastiri. Ai kërkon fitore në këtë përballje, por njëkohësisht edhe

Valon Et’hemi shkëlqen dhe jep dy asiste në fitoren 4:2 të İstanbulspor-it (VIDEO)

Bursaspor mundet me shifra bindëse 2:4 në terren të vet nga Istanbulspori, ndërsa shkëlqen me super paraqitje reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Valon Et’hemi. Tetovari u dallua me lojë të mirë, kishte disa mundësi shënimi e raste të krijuara për shokët, dy prej të cilave u shndëruan në gola. Fillimisht në

Nijas Lena dhe panenka e tij shpëtojnë Veleshtën nga disfata në Gostivar (VIDEO)

Veleshta falë veteranit Nijas Lena, i cili edhe njëherë tjetër tregoi shumë klas, nga Gostivari u rikthye me një barazim, që mund ti vlejë shumë skuadrës nga Struga për në vijim të kampionatit, njofton “infOSport.mk”. Veleshta thuajse ishte e dorëzuar sot në transfertën ndaj Gostivarit, pasi ndodheshin në disavantazh deri në

Sileksi mundi Vardarin në derbin e Perëndimit, Lamallari shënon sërish

Sileksi i Gorazd Mihajllov ka vazhduar serinë e ndeshjeve pa humbje në Ligën e Dytë- Perëndim, teksa sot në kuadër të javës së 11-të mundi Vardarin në ndeshjen derbi të kësaj xhiroje midis Shkupit me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja filloi me inciativën e skuadrës vendase, mirëpo ishin mysafirët nga Kratova

Jasmin Mecinoviq të dielën ndaj Rabotniçkit zhvillon ndeshjen e fundit me Struga Trim Lum

Jasmin Mecinoviq nesër (e diel) ndaj Rabotniçkit do të zhvillojë ndeshjen e tij të fundit me fanellën e Struga Trim Lum. Burime të afërta me “infOSport.mk”, bëjnë me dije se mbrojtësi 31-vjeçar do të vazhdojë karrierën e tij larg Maqedonisë, edhe atë në kampionatin elitarë të Bangladeshit. Mecinoviq te Struga Trim

Sefer Emini me dy eurogola mundi i vetëm Skopjen në Autokomandë (VIDEO)

Dy skuadrat shkupjane, Skopje dhe Makedonija GJ.P, sot hapën siparin e javës së 14-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në lagjen e Autokomandës, ndërsa falë dy eurogolave të mesfushorit shqiptarë, Sefer Eminit, Makedonija GJ.P nga kjo transfertë u largua me fitoren 2:1. Ndryshe