Ylli brazilian i Tottenhamit cak i një sulmi me armë zjarri në vendlindjen e tij

Sipas një raportimi të fundit nga gazetari Jovem Pan Esporte, mbrojtësi i Tottenham Hotspur, Emerson Royal është qëlluar me armë zjarri gjatë një vizite të fundit në Brazil. Mbrojtësi brazilian i krahut besohet se është përfshirë në një sulm në Sao Paulo, i cili rezultoi në shkrepjen e një arme zjarri. Fatmirësisht,

Distria Krasniqi e artë në garën “Grand Slam” në Tbilisi të Gjeorgjisë

Xhudoja pa dyshim se është një ndër sportet më të suksesshme shqiptare, teksa këtë sot po e dëshmon kampionja olimpike, Distria Krasniqi. Kjo e fundit sot në Grand Slam turneun e zhvilluar në Tbilisi të Gjeorgjisë, arriti që të kurorëzohet me medaljen e arrit, pasi në finalen e madhe mposhti hungarezen,

Burhan Mustafa braktis Rabotniçkin, transferohet te Gostivari!

Burhan Mustafa, gardiani shkupjan, i cili së fundmi ishte pjesë e Rabotniçkit në elitën e futbollit vendor, ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë te Gostivari, skuadër kjo që bënë gara në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Bazuar në emrat e skuadrave, por edhe rangut të garave, lirisht mund të

Erdhi si përforcim i madh nga FC Shkupi, Shkëndija e largon vetëm pas 5 muajve

Kire Markoski nuk do të jetë më pjesë e Shkëndijës. Sulmuesi i ardhur nga rradhët e FC Shkupit në fundin e janarit të këtij viti, largohet kështu nga tabori “kuqezi” vetëm pas 5 muajve, njofton “infOSport.mk”. Transferimi i tij u përfol shumë gjatë merkatos së janarit, kjo edhe për shkak rivalitetit

Ashtu siç e paralajmëruam, Shkëndija ndërpret bashkëpunimin me Xhesie dhe Mensalao

Mesfushori kamerunas Xhesie Guera Djou dhe braziliani Andre Mensalao edhe zyrtarisht kanë ndërprerë bashkëpunimin me Shkëndijën, njofton “infOSport.mk”. Mensalao te skuadra tetovare erdhi fillimin e vitit 2022, mirëpo i njëjti largohet vetëm pas 6 muajve, duke mos lënë gjurmë me fanellën “kuqezi”. Ai luajti në vetëm 11 ndeshje kampionale, ku edhe

Useini shumë larg SC Gjilanit, rikthehet në Maqedoni, por edhe Kosova opcion

Muhamed Useinin me shumë gjasa edicioni i ri do ta  gjejë më skuadër të re. Mesfushorit tetovar këtë verë i përfundon kontrata me Gjilanin, ndërsa informacione të afërta me “infOSport.mk” bëjnë me dije se palët janë shumë larg një marrëveshje të re. Useini pjesë e Gjilanit ishte 3 vite të plota,

Super lajm për “Ballistët”, Monroj te Shkëndija në paket me Besart Ibraimin!

Shkëndija është në bisedime të avansuara me strategun portugez, 40-vjeçarin Haime Monroj. Ky i fundit së fundmi luante rolin e kryetrajnerit te skuadra greke e Ksantit, pjesë e së cilës ishte edhe Besart Ibraimi. Ndërkohë burime të sigurta pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se nëse Monroj edhe zyrtarisht merr timonin e

Istanbulspori i shqiptarëve rikthehet në Superligën turke pas plotë 17 viteve (VIDEO)

Istanbulspori i katër futbollistëve shqiptarë, Valon Et’hetmit, Eduard Rrocës, Jetmir Topallit dhe Kristal Abazajt ka fituar ndeshjen finale të “play-off” për inkuadrim në Superligën turke, duke mundur ekipin e Bandirmaspor me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi turk, Ibrahim Yilmaz doli të jetë heroi i kësaj sfide, duke shënuar që të dy

Shkëndija në bisedime të avansuara me trajnerin portugez, Monroj

Shkëndija është në kërkim të një trajneri të mirëfilltë, teksa informacione të afërta me “infOSport.mk” bëjnë me dije se drejtuesit e skuadrës nga Tetova janë në bisedime të avansuara me strategun portugez, Haime Monroj. Bëhet fjalë për një strateg, i cili së fundmi ishte pjesë e Ksantit, duke qenë trajner i

Zyrtare, Ballkani bënë për vete Leonit Abazin, prezantohet nga drejtori Nexhipi

Kampioni te kampionët! Kështu e kanë përshkruar transferimin e Leonit Abazit nga KF Ballkani, skuadër kjo që në këtë mënyrë bëri transferimin e parë në kuadër të ndeshjeve europiane, njofton “infOSport.mk”. Abazi te KF Ballkani vjen nga rradhët e Prishtinës, me të cilën skuadër vitin e kaluar bashkë me Zekirja Ramadanin