E hëna, ditë e transferimeve “BIG” në futbollin elitar të Kosovës!

E hëna rezultoi të jetë ditë e transferimeve “BIG” në futbollin elitar të Kosovës, i cili nga viti në vit po bëhet shumë më interesant, falë investimeve të bëra nga ana e sponzorëve të ndryshëm. I tillë është rasti edhe me Dritën e Gjilanit, që tashmë disa vite pas vetes

Ardian Cuculi pas 3 viteve i thotë lamtumirë Dritës së Gjilanit

Faleminderit "Ministër i Mbrojtjes". Në këtë mënyrë e kanë falënderuar rejtuesit e Dritës së Gjilanit, mbrojtësin kërçovar Ardian Cuculi, i cili për tre vite të plota ishte pjesë e kësaj skuadre, me të cilën para dy edicioneve u shpall edhe kampion i Kosovës. Cuculi skuadrës gjilanase iu bashkua verën e vitit

Kapiteni Adem largohet nga Makedonija GJ.P!

Ermedin Adem sezonin e ri nuk do të jetë pjesë e Makedonija GJ.P. Kapiteni nuk arriti gjuhë të përbashkët me drejtuesit e klubit për të vijuar këtë vit edhe aventurën europiane, edhe përkundër faktit se Adem ishte një ndër futbollistët më të merituar të skuadrës shkupjane, shkruan “infOSport.mk”. Adem edicionin e

Festa e Sitit për pak të kthehet në tragjedi, Kanselo i shpëtoi jetën një fëmije

Dihet që festat e mëdha në futboll, sidomos ndeshjet e fundit të kampionatit ku ekipi në fjalë fiton ligën, janë të rrezikshme. Kështu ka ndodhur edhe në ndeshjen e fundit të kampionatit anglez, ku Mançester Siti luajti ndeshjen e fundit dhe e fitoi Premierligë po atë ndeshje. Në përfundimin e ndeshjes, tifozëria

Me golin e kumanovarit Seferi, Shqipëria në pushim shkon me epërsi

Kombëtarja e Shqipërisë pas 45 minutave të para është në epërsi përballë Shqipërisë, kjo falë golit të shënuar nga ana e kumanovarit Taulant Seferi, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi i Tiranës mjaft mirë reagoi para portës kundërshtare, kur një top të devijuar nga ana e portierit vendas, Seferi e shndërroi në gol, duke

Dita: Do vazhdoj të jem “kuqezi” pasi me Tetovën tashmë jam lidhur shpirtërisht

Bruno Dita, mesfushori difenziv nga Tirana gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht ka vazhduar kontratën me Shkëndijën edhe për dy vite tjera. Kështu 29-vjeçari me skuadrën “kuqezi” nga Tetova do të luaj deri verën e vitit 2024, njofton “infOSport.mk”. Pasi nënshkroi kontratën, Dita foli për faqen zyrtare të Shkëndijës, ku tha

Një largim dhe një rinovim te Shkëndija

Shkëndija dhe Angelçe Timovski kanë ndërprerë para kohe bashkëpunimin, teksa nga tabori “kuqezi” njoftojnë për vazhdimin e bashkëpunimit me Bruno Ditën, shkruan “infOSport.mk”. Ky i fundit ka vazhduar kontratën me Shkëndijën deri verën e vitit 2024, duke i qëndruar besnik fanellës “kuqezi”. Dita te Shkëndija erdhi verën e vitit 2020 nga Skënderbeu,

Ish futbollisti i FC Shkupit vazhdon bashkëpunimin me Makedonija Gj.P

Kristijan Stojkoski ka vazhduar kontratën me Makedonija GJ.P edhe për një vit tjetër, njofton “infOSport.mk”. ish futbollisti i FC Shkupit në këtë mënyrë i qëndron besnik klubit të fëmijërisë, me të cilin këtë edicion do të bëjë gara në arenën ndërkombëtare. “Dëshira ishte e madhe që me klubin e fëmijërisë të