“Air Albania” e stërmbushur sonte kundër Izraelit!

Sonte Kombëtarja e Shqipërisë zhvillon ndeshjen ndaj Izraelit me fillim në ora 20:45 për ndeshjet e fazës s grupeve në Ligën e Kombeve.

Kuqezinjtë zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë kundër Islandës duke barazuar 1:1 edhe pse shënuam të parët.

Në “Air Albania Stadium” pritet të jenë të pranishëm 15-16 mijë tifozë, duke rikthyer interesin e njerëzve për kombëtaren kuqezi, e cila sonte do të përkrahet edhe nga tifozë shqiptarë nga trojet jashtë Shqipërisë.

Përsa i përket formacionit, Shqipëria pritet të bëjë disa ndryshime të rëndësishme në sulm dhe mesfushë për ndeshjen me Izraelin.

Leave a Reply