Drita e Nuhiut zëvendësuesin e Cuculit e gjenë në Shqipëri

Drita e Gjilanit gjatë ditës së sotme ka prezantuar mbrojtësin e Skënderbeut, Leonat Vitija. Ky i fundit te skuadra gjilanase vjen si zëvendësim për “Ministrin e Mbrojtjes”, Ardian Cuculi, i cili i dha fund qëndrimit 3-vjeçar te skuadra kosovare, njofton “infOSport.mk”. Ndërkohë, po kontratë 3-vjeçare ka firmosur Vitija gjatë ditës së

3 skuadra nga La Liga vihen pas Ivan Balliut!

Ivan Balliu me paraqitjet e tij që bëri gjatë muajit qershor me fanellën e kombëtares shqiptare në kuadër të Ligës së Kombeve, konfirmoi edhe njëherë tjetër që bëhet fjalë për një lojtar të kalibrit të lartë, i cili në të ardhmen do i shërbejë shumë Shqipërisë, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht paraqitjet e

Greqia mund Kosovën në një ndeshje mjaft të tensionuar në Volos (VIDEO)

Kosova ka pësuar disfatë 2:0 në transfertën ndaj Greqisë, duke humbur shanset për pozitën e parë në grupin 2 të Ligës “C” në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Sfida mes Kosovës dhe Greqisë që u zhvillua sonte në Volos ishte shumë e tensionuar, sidomos në tribuna, aty ku fjalën

Momenti kur tifozët grek sulmojnë “Dardanët” me gjësende të forta dhe flakadane (VIDEO)

Organizim tepër  i dobët nga nikoqirët e Greqisë sonte në Volos përballë Kosovës, ndeshje kjo e vlefshme për grupin 2 të Ligës “C” në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Doli të jetë kjo një ndeshje shumë e fortë nga të dyja skuadrat, me Greqinë që në minutën e 71-të

Tifozët grekë futen në tribunën e “Dardanëve”! (VIDEO)

Tifozët e Kosovës dhe ata të Greqisë vazhdojnë të kenë probleme, derisa ka pasur përleshje në përfundimin e pjesës së parë. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 0:0, por nuk shkoi ashtu siç duhet, me tifozët grek që fishkëllyen himnin e Kosovës, gjuajtën me gurë “Dardanët” dhe vendosën flamur serb në

Ferhan Hasani e nis me gol sezonin e ri te Shkëndija (VIDEO)

Shkëndija ka barazuar 1:1 ndaj hungarezëve të Ferencvarosh, në ndeshjen e parë kontrolluese të zhvilluar në Slloveni, aty ku “kuqezinjtë” janë zhvendosur tashmë disa ditë për të vijuar me fazën kryesore të prgatitjeve në prag të ndeshjeve europiane, por edhe sezonit të ri në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija në

Maqedonisë i mjaftoi pjesa e parë, në pjesën e dytë debutoi edhe Et’hemi (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë pa shumë probleme ka mundur Gjibraltarin në ndeshjen e xhiros së katërt në kuadër të grupit 4 të Ligës “C”, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Bllagoja Milevski zhvilluan një 45 minutësh të parë perfekt, ku edhe shënuan 4 golat e fitores. Pra 4:0 ishte rezultati përfundimtarë

Maqedonia e pamëshirshme ndaj Gjibraltarit, 4:0 pas 45 minutave të para (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka harruar shumë shpejtë disfatën ndaj Gjeorgjisë, duke treguar një performancë të shkëlqyer sot përballë Gjibraltarit, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt në kuadër të grupit 4 të Ligës “C”, njofton “infOSport.mk”. Fati i “verdhekuqve”, që përballë  kanë një skuadër inferiore, që kapituloi në arenën “Todor

Ish sulmuesi i Renovës shënon dy gola brenda dy minutave, Maqedonia tregon forcë ndaj Gjibraltarit (VIDEO)

Maqedonia vazhdon me paraqitjen e saj bindëse ndaj Gjibraltarit, duke treguar gjithë forcën e vetë ndaj autsajderit të grupit. Pas golit të parë të shënuar nga Enis Bardhi në minutën e katërt, në skenë tek “verdhekuqtë” doli ish sulmuesi i Renovës, Bojan Miovski, i cili brenda dy minutave arriti që

Bardhi me një eurogol i jep avantazhin Maqedonisë përballë Gjibraltarit (VIDEO)

Enis Bardhit i kanë mjaftuar 4 minuta për të shënuar golin e epërsisë për Maqedoninë e Veriut përballë Gjibraltarit, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën e Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Enis Bardhi vendosi që të ekzekutoj goditjen e lirë nga rreth 27-28 metrash, ndërsa atë e bëri në mënyrë maestrale, duke mos