Kroacia trondit Francën midis Parisit, Islanda dhe Izraeli i bëjnë nder Shqipërisë (VIDEO)

Kroacia ka tronditur Francën, duke e mundur midis Parisit me rezultat minimal 1:0 në kuadër të grupit 1 në Divizionin A të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Kroatët golin e fitores e gjetën që në minutën e 5-të, kur nga pika e bardhë Luka Modriç arriti të mposhtë portierin e Milanit,

Bunjamin Shabani megjithatë vazhdon bashkëpunimin me Struga Trim Lum

Edhe pse FC Shkupi e kishte joshur me një ofertë më të majme, Bunjamin Shabani megjithatë edhe sezonin e ardhshëm do të vazhdojë të mbajë veshur fanellën e Struga Trim Lum, njofton “infOSport.mk”. Shabani ishte një ndër futbollistët më të dalluar edicionin e kaluar te Struga Trim Lum, ku mbante edhe

Rrezikohen “përplasje shqiptarësh”, ekipet kosovare mësojnë kundërshtarët në Ligën e Konferencës

Drita si nënkampione, Gjilani si skuadra e vendit të tretë dhe Llapi si fituese e Kupës së Kosovës, gjatë ditës së sotme kanë mësuar kundërshtarët e tyre potencial në kuadër të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Drita e Ardian Nuhiut, që bënë pjesë në grupin e parë në mesin e skuadrave

Mësoni kundërshtarët e Partizanit dhe Laçit në Ligën e Konferencës

Partizani dhe Laçi janë dy skuadrat shqiptare që sot mësuan kundërshtarët e tyre në kuadër të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. “Demat e Kuq” nga Tirana janë në grup të njëjtë me Shkëndijën e Tetovës, grupin 5, në mesin e skuadrave bartëse, bashkë edhe me Dinamo Minsk nga Bjellorusia, SP Tre

Njihuni me kundërshtarët e Tiranës dhe Ballkanit në raundin e parë të LK

Njëjtë sikurse FC Shkupi, edhe dy skuadrat tjera kampione të Shqipërisë dhe Kosovës, Tirana, gjegjësisht Ballkani, kanë mësuar emrat e 5 kundërshtarëve potencial në kuadër të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Aspak fat për kampionët e Shqipërisë, Tiranën, që si skuadër jo favorite, si kundërshtarë të

Ak.Pandev mund të përballet me Dritën e Ardian Nuhiut

Liga e Konferencës nesër me fillim në ora 13:00 do të hedhë shortin për ndeshjet e raundit të parë, njofton “infOSport.mk”. Në këtë garë bëjnë pjesë edhe skuadrat nga vendi ynë, me Akademia Pandev që rrezikon një përballje me Dritën e Ardian Nuhiut E renditur në vendin e dytë në LPFMV, skuadra

Shkëndija mund të përballet me një skuadër shqiptare, mësoni 5 kundërshtarët e “kuqezinjëve”

Shkëndija gjatë ditës së nesërme me fillim në ora 14:00 do të mësojë emrin e kundërshtarit në raundin e parë të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Ekipi “kuqezi” nga Tetova edicionin e kaluar e mbylli në pozitën  e tretë, duke marrë të drejtën për të luajtur për në 9-tin vit me

FC Shkupi mëson 5 kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Kampionëve

FC Shkupi ka mësuar 5 kundërshtarët e mundshëm në elilminatoret e Ligës së Kampionëve, pasi një ditë para shortit, UEFA i shkurtoi grupet e skuadrave rivale të skuadrës kampione të vendit tonë në raundin e parë eliminatorë, njofton “infOSport.mk”. UEFA ka përcaktuar disa grupe me nga 5 skuadra, të ndara në