Pas largimit të Romanjolit, Milani cakton kapitenët e rinj të skuadrës

Alesio Romanjoli me të përfunduar kontratën në fund të këtij muaji me Milanin, do të largohet nga kjo skuadër, ndërsa për të mos i lënë asgjë rastit, drejtuesit e skuadrës “kuqezi” që tani kanë caktuar kapitenët e tyre të rinj. Romanjoli shiritin e kapitenit e ka mbajtur për 4 sezone te

Fjalimi emocional dhe lamtumira mes lotësh e Marcelo nga Reali

Braziliani Marcelo nuk i përmbajti lotët gjatë lamtumirës emocionale me Realin e Madridit gjatë ditës së sotme. Mbrojtësi i krahut të majtë me “mbretërit” u bashkua në vitin 2007, ndërsa brenda 15 viteve të kaluara në ‘Santiagi Bernabeu’, ai me fanellën e Realit luajti në 545 ndeshje, duke regjistruar 38

5 zëvendësime dhe ndryshimi i pozicionit jashtëloje, FIFA vendos rregullat e reja në futboll

Bordi i Shoqatës Ndërkombëtare të Futbollit ratifikoi ndryshimet për sezonin 2022/23, që do hyjnë në fuqi që nga data 1 korrik i këtij viti. Udhëhequr nga Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe me prezencën e disa prej federatave më të rëndësishme në botë, gjithashtu diskutuan mundësinë për ndryshimin e zëvendësimeve. Po ashtu

FC Ferizaji nuk ndalet, transferon edhe mbrojtësin Hasanaj

Drejtuesit e Ferizajit rikthimin në mesin e më të mirëve në futbollin kosovar, e kanë marrë shumë seriozisht, ndaj dhe nuk po ndalen së përforcuari skuadrën për sezonin e ri, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti i rradhës që i bashkëngjitet kësaj skaudre, është mbrojtësi Donat Hasanaj, i cili vjen nga rradhët e Dukagjinit. Ai

Haland prezantohet te Mançester Siti!

Erling Haaland edhe zyrtarisht është futbollisti  më i ri i Mançester Siti. Kampionët e Anglisë që me datë 10 maj kishin njoftuar se kanë arritur marrëveshje eme Borusia Dortmundin për transferimin e norvegjezit 21-vjeçar. Drejtuesit e skuadrës nga Mançesteri kishin aktivizuar klauzolën e blerjes së kartonit të Haland me “milionerët”, për