Renova ndahet me 7 futbollistë

Remzifaik Selmani, Viktor Serafimovski, Emran Ramadani, Mevlan Murati, Antonio Ilieski, Alban Taipi dhe portieri Igor Aleksovski sezonin e ri nuk do jenë pjesë e Renovës, njofton "infOSport.mk". Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga klubi tetovar përmes faqes së tyre zyrtare në facebook, ku njëherit kanë falënderuar gjithë këta futbollistë për kontributin

Voska Sport ndahet me plotë 10 futbollistë!

Voska Sport përmes faqes zyrtare në “facebook” ka njoftuar për ndërprerjen e bashkëpunimit me plotë 10 futbollistë, përcjellë “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për futbollistët, si: Emir Aliu, Hristijan Grozdanoski, Mihajlo Jakimoski, Riste Ilijoski, Altin Lloga, Armend Alimi, Bogdan Velinovski, Darko Razmoski, Goran Trajkoski dhe Igor Panoski, të cilët nuk do i

Uest Hami vihet pas futbollistit shqiptarë!

Adnan Januzaj pritet të largohet nga Real Sociedadi gjatë kësaj merkatoje, pasi i përfundon kontrata në fund të qershorit. Për 27-vjeçarin kanë shfaqur interes disa skuadra në La Liga, Seria A, por nuk mungon as Premierliga angleze, aty ku edhdebutuar si profesionist me fanellën e skuadrës së Mançester Junajted. Sipas “Dario de

Lloga dhe Aliu largohen nga Voska Sport

Dy sulmuesit shqiptarë, Altin Lloga dhe Emir Aliu janë larguar nga Voska Sport, pjesë e së cilës skuadër ishin edicionin e kaluar, njofton “infOSport.mk”. Lloga iu bashkua skuadrës nga Ohri nga rradhët e Veleshtës, derisa Aliu erdhi pas një aventure të shkurtër që pati jashtë vendit. Që të dy janë emra

3 talentët e Juventus Seravës ftohen te Maqedonia U19 në futsal

Trajneri i përfaqësueses U19 të Maqedonisë në futsal, Zoran Lekiq, ka bërë grumbullimin e parë të lojtarëve të moshave të reja, të cilët pritet të jenë pjesë e ekipit që do të garojë në kualifikueset për Europianin e vitit 2023, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e lojtarëve të grumbulluar, bëjnë pjesë edhe

Pas Ibraimit edhe një tjetër futbollistë nga Maqedonia largohet nga Dinamo e Tiranës

Pas Agim Ibraimit, futbollisti i rradhës nga Maqedonia që i thotë lamtumirë Dinamos së Tiranës, është Goran Siljanovski, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi 31 vjeçar skuadrës nga kryeqendra shqiptare iu bashkua verën e vitit të kaluar. Falë eksperiencës dhe cilësive që posedon, Siljanovski shumë shpejtë zuri vendin e titullarit te kjo skuadër, duke

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, mbrojtësi i Renovës, Ilieski prezantohet te Kukësi

Ashtu edhe siç paralajmëruam, ashtu edhe ndodhi. Mbrojtësi i Renovës, Antonio Ilieski, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdoj te Kukësi në Superligën shqiptare. Kësisoj rritet numri i futbollistëve nga Maqedonia që preferojnë kampionatin shqiptarë, duke pasur parasysh se ditën e sotme u prezantua edhe Matej Cvetanoski te Partizani, ndërsa

Ish futbollisti i FC Shkupit prezantohet te Partizani

Ish futbollisti i FC Shkupit, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës hungareze të Gyirmot, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Shqipëri, te skuadra e Partizanit, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse nuk e pëlqente kampionatin shqiptarë, Cvetanoski vendosi që ti thotë “PO” Partizanit, te e cila skuadër vjen me

E paralajmëruam dhe ashtu ndodhi, ish futbollisti i Makedonija GJ.P prezantohet te Llapi

Ashtu edhe siç paralajmëruam, ashtu edhe ndodhi. Ish futbollisti i Makedonija GJ.P dhe Partizanit në Shqipëri, Fernando Augusto, sezonin e ri do të provoj veten të luaj në elitën e futbollit kosovar, ku do të veshë fanellën e fituesit aktual të Kupës, KF Llapit. Fernando Augusto – Fernandinjo u prezantua nga