Gostivari e ka seriozisht, pas golashënuesit më të mirë të Vardarit, transferon edhe kapitenin e Sileksit!

Gostivari si duket e ka marrë seriozisht misionin Liga e Parë, ndaj dhe po vazhdon me transferimin e futbollistëve cilësor në rradhët e veta, shkruan “infOSport.mk”. Pas transferimit të djeshëm të golashënuesit më të mirë të Vardarit, Filip Petkovski, sot nga tabori i kësaj skuadre, njoftuan për transferimin e një ndër

FC Shkupi vazhdon transferimet në heshtje të plotë!

FC Shkupi prej dje është transferuar në Turqi, aty ku do të zhvillojë edhe fazën e dytë të përgatitjeve, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e vendit në tokën turke do të zhvillojnë edhe 3 takime kontrolluese kundër Tiranës, Fenerbahçes dhe Hermanshtad, derisa drejtuesit e klubit nga Çairi në heshtje po punojmë rreth

E bujshme nga Italia, Milani do transferojë… Asllanin!

Një lëvizje e bujshme pritet të ndodhë në futbollin e femrave, me protagoniste shqipare! Fjala është për sulmuesen me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani që mbron ngjyrat e kombëtares së Suedinë. Shqiptarja ka arritur akordin me Milanin dhe me shumë gjasa do t’i bashkohet skuadrës kuqezi gjatë kësaj vere. Këto janë raportimet e

Për transferimin e tetovarit te Fiorentina angazhohet menaxheri i njohur tetovar, Fali Ramadani

Nedim Bajrami është një tjetër futbollistë që Empoli mund ta shesë gjatë kësaj merkatoje, pas Kristijan Asllanit, i cili thuhet se ka arritur marrëveshja me Interin. Mesfushorin tetovar e duan disa klube në Serie A. Më parë janë lakuar më së shumti klube si Lacio, Milan apo edhe Napoli, ndërsa së

Përveç mesfushorit shqiptarë Asllani, Interi rikthen edhe Lukakun!  

Interi po ja del mjaft mirë në merkaton e verës. Klubi “zikaltër” i kishte objektivat e qartë dhe së fundmi zërat po fillojnë të konfirmohen. Kristjan Asllani është marrëveshje që mund të konsiderohet si e mbyllur, pasi ditën e sotme menaxheri i lojtarit të kombëtares shqiptare ndodhej në zyrat e

FK Liepaja, kundërshtari i Gjilanit të Ramadanit transferon mesfushorin shqiptarë të Laçit

Ardit Deliu është futbollisti më i ri FK Liepaja nga Letonia, skuadër kjo që edicionin e kaluar luajti kundër Struga Trim Lum në kuadër të Ligës së Konferencës, ndërsa këtë edicion do të luaj ndaj skuadrës kosovare të Gjilanit, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirija Ramadani. Për 24-vjeçarin pushimet kanë mbaruar,

Futbollisti më i mirë i vitit të kaluar i zgjedhur nga FFK, vazhdon bashkëpunimin me Prishtinën

Futbollisti më i mirë në Kosovë për vitin e kaluar i shpallur nga Federata e Futbollit të Kosovës, Endrit Krasniqi, ka vendosur që ta vazhdojë karrierën te FC Prishtina. Klubi dhe lojtari ditë më parë nuk arritën marrëveshje për ta vazhduar bashkëpunimin, mirëpo e pamundura u bë e mundur duke e