Ish braziliani i Pelisterit i bashkohet Ballkanit të Ilir Dajës

Braziliani Lukas Kardozo edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i skuadrës kampione të Kosovës, Ballkanit, njofton “infOSport.mk”. Braziliani 28-vjeçar së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Qyzyljar nga Kazakistani, ku nuk arriti që të vie në shprehje, ashtu siç kishte bërë më parë në kampionatin tonë vendor me skuadrën e

Prezantim spektakolar i Fatjon Jusufit te Struga Trim Lum (VIDEO)

Struga Trim Lum, një ndër skuadrat më simpatike në futbollin tonë vendor, përzgjodhi një mënyrë tejet të veçantë për të prezantuar blerjen më të re të tyre, Fatjon Jusufi. Mesfushori tetovar te skuadra strugane vjen nga rradhët e Renovës, ndërsa informacione të besueshme pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se i njëjti

Zbardhet kalendari i La Ligas, ja kur luhen dy përballjet “El Clasico”

La Liga ka zbuluar kalendarin e sezonit 2022-2023. Kampionët në fuqi të Real Madridit janë ata që do të ngrejnë siparin më 12 gusht, ndërsa sezoni fundin e saj do ta sheh më 4 qershor të vitit të ardhshëm. “Goglat” kanë dashur që  “mbretërit” mbrojtjen e titullit ta fillojnë kundër Almerías,

Renditja e FIFA-s, Maqedonia bie dy pozita më poshtë

Muaji qershor, në të cilin përfaqësuesja e Maqedonisë zhvilloi 4 ndeshje, nuk doli të jetë edhe aq i suksesshëm. Dy fitore ndaj autsajderit Gjibraltarit, një barazim ndaj Bullgarisë dhe një disfatë nga Gjeorgjia, ishte epilogu i ndeshjeve, që e rendisin Maqedoninë dy pozita më poshtë, njofton “infOSport.mk”. Kështu nga pozita e

Dramë në Botëror, notuesja humb ndjenjat në pishinë, trajnerja e shpëton në mënyrë heroike

Në Kampionatin Botëror të Notit që po mbahet në Budapest, ka ndodhur një situatë dramatike ku notares amerikane Anita Alvarez i ra të fikët gjatë kryerjes së ushtrimeve, pas së cilës trajnerja u hodh në pishinë, e tërhoqi dhe i shpëtoi jetën. Andrea Fuentes u hodh për të shpëtuar Alvarez të

Klubi turk gati të shpenzojë 800 mijë euro për Taulant Seferin!

Taulant Seferi pritet të mbushë arkat e klubit të Tiranës pas ndeshjeve europiane. “SuperSport” tregon se interesim konkret për shërbimet e sulmuesit kumanovar, vjen nga klubi i Manisas në Turqi. Plot 800 mijë euro janë të gatshëm të paguhen nga klubi që u krijua vetëm 3 vite më parë. Manisa i ngjiti