Partizani e ka seriozisht me Gurin, drejtori Martini takohet me sulmuesin “kuqezi”

Partizani si duket sezonin e ri dëshiron të bëjë një skuadër mjaft të fortë, që do të pretendonte për titullin kampion në Shqipëri. Skuadra nga kryeqendra shqiptare i ka vënë syrin sulmuesit të Shkëndijës, Sidrit Guri, me të cilin së fundmi është takuar personalisht drejtori sportiv, Elton Marini. “infOSport.mk” ka siguruar

Java e parë e sezonit të ri jo e plotë, shtyhen ndeshjet e FC Shkupit dhe Shkëndijës

Të shtunën edhe zyrtarisht hap siparin sezoni i ri futbollistik në Ligën e Parë. Nderin për ta hapur sezonin 2022/2023 do të kenë Struga Trim Lum dhe Pobeda, ndeshje kjo që do të zhvillohet të shtunën në qytetin e bukur të Strugës me fillim në ora 17:30, njofton “infOSport.mk”. Të dielën

Interesim i madh për të ndjekur Shkëndijën edhe në Suedi! 12.000 bileta të shitutra deri më tani

Shkëndija të enjtën në Suedi do të zhvillojë takimin e parë në kuadër të tyurit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës ndaj AIK Stokholm, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje ka zgjuar shumë interesim në mesin e tifozëve suedez, teksa nga klubi i AIK, njoftojnë se deri më tani janë shitur plotë

Everton me ndihmën e Lampard beson te transferimi i dyshes së Çelzit!

Evertoni, i cili udhëhiqet nga ish kapiteni i Çelzit, Frank Lampard, beson se pikërisht me ndihmën e këtij të fundit do të arrijë të bëjë një goditje të dyfishtë në merkato nga klubi i Londrës. Sipas disa mediave angleze, Lampard dëshiron në ekip Ross Barkley dhe Michy Batshuay. Të dy futbollistëve, u

Pas Alioskit edhe një shqiptarë tjetër transferohet në Superligën turke

Pas Ezgjan Alioskit, i cili gjatë ditës së djeshme u prezantua te Fenerbahçe, një tjetër futbollistë shqiptarë do të provojë vetën në Superligën turke, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për futbollistin me origjinë nga Kosova, Bersant Celina, i cili do të veshë fanellën e Kasimpasha, aty ku do të jetë shok skuadre

FC Shkupi ja sheh hajrin Dembo Darboas, përfiton plotë 375 mijë euro të tjera

Ish-Sulmuesi i FC Shkupit, Dembo Darboe, prej sot edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i Al-Nasr në Emiratet e Bashkuara Arabe. Goleadori i skuadrës nga Çairi, te skuadra e Al-Nasr transferohet nga rradhët e Shakhtar Soligorsk nga Bjellorusia, te e cila skuadër ishte transferuar janarin e vitit 2021 nga FC