Benzema i prinë listës së të nominuarve për “Topin e Artë”, Messi nuk është në listë

Lista përfundimtare për çmimin më prestigjioz individual është zbuluar sonte. “France Football” ka lajmëruar listën e të nominuarve për “Topin e Artë” për meshkujt më 2022, me lojtarin më të mirë në Europë që pritet të prezantohet zyrtarisht në një ceremoni që do të mbahet në tetor. Karim Benzema i Real

FC Shkupi nesër mirëpret Makedonija GJ.P., drejtuesit vijnë me një informacion të rëndësishëm

FC Shkupi të shtunën do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të sezonit të ri, duke pasur parasysh se për shkak paraqitjes në ndeshjet e Liga Europa, e kishte anuluar ndeshjen e xhiros së parë kundër Tikveshit në Kavadar, njofton “infOSport.mk”. Kështu kundërshtarë i parë për kampionët e vendit në

“Luomo Caffe” fituese e turneut në futboll të vogël “Liria 2022”

“Luomo Caffe” doli të jetë fituese e turneut “Liria 2022”, që rikthehet në skenë pas shumë viteve, këtë herë me inciativë të treshes së njohur të futsalit në vend, por edhe më gjërë, Taulant Ismailit, Eljesa Nezirit dhe Orhan Ibishit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja u mbyll vetëm pas 20 minutave lojë, kur

Opinion nga Gjergji Stefa: Shkupi-Ballkani, leksion Shqipërisë!

Kush janë modelet e suksesit? Në Tiranë ka stadium e kamera, në Prishtinë e Shkup ka progres, projekt, biznes. Teksa Tirana e Partizani kujtojnë se janë Real Madrid e Juventus, Shkupi e Ballkani kanë një ëndërr: të bëhen një ditë Dinamo Zagreb Futbolli në Kosovë e Maqedoni ka probleme të natyrshme

Erzeni godet sërish në merkato, transferon ish futbollistin e FC Shkupit dhe Struga Trim Lum

Skuadra e Erzenit nga Shijaku, që edicionin e ri do të luaj në mesin e më të mirëve në futbollin shqiptarë, vazhdon të jetë aktiv në merkato, teksa së fundmi kjo skuadër ka angazhuar sih futbollistin e FC Shkupit, Florian Kadriun, i cili së fundmi ishte pjesë e Struga Trim

Shkëndija jashtë Ligës së Konferencës, ndiqeni momentet më të mira dhe penaltitë nga ndeshja kundër AIK (VIDEO)

Shkëndija mbetet jashtë Ligës së Konferencës, pasi u mund vetëm përmes penaltive nga AIK-u suedez me rezultatin 2:4, pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 1:1, njëjtë sikurse edhe një javë më parë në Stokholm të Suedisë, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija i’a doli të shënonte e para kundër suedezëve,

Përballje shqiptarësh në “play-off”, FC Shkupi kundër Ballkanit nga Kosova

Skuadra kampione e Kosovës, FC Ballkani do të jetë kundërshtarë i FC Shkupit në ndeshjet “play-off” të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Kjo u mësua pasi mbrëmjen e kaluar, skuadra e Ballkanit eliminoi ekipin e Klaksvik nga Ishujt Faroe në kuadër të turit të tretë eliminatorë. Pas fitores 3:2 në Prishtinë, Ballkani