Si gjithnjë UEFA europiane me stanarde të dyfishta, ndryshe vendosin për shqiptarët dhe turqit, ndryshe për “europianët”

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në UEFA ka zbardhur vendimet për ngjarjet e fundit në ndeshjet e 1/8 së finales në kuadër të Euro 2024. Dy nga ndeshjet që sollën shumë polemika, ishin ato midis Anglisë dhe Sllovakisë dhe Austrisë dhe Turqisë. Në fund ishin anglezët dhe turqit që shkuan tutje,

Futsal Club Forca mëson kundërshtarët në Ligën e Kampionëve

Skuadra e Futsal Club FORCA - Kumanovë, ndryshe kampion i Maqedonisë në futsal, gjatë ditës së sotme ka mësuar kundërshtarët e saj të grupit në kuadër të para eliminatoreve të Ligës së Kampionëve. Futsal Club FORCA - Kumanovë është shortuar në Grupin A, ku si kundërshtar do t’i ketë kampionin e

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, portieri Stevkovski i bashkohet Struga Trim Lum!

Tashmë gjithçka është zyrtare, Hristijan Stevkovski është portieri i ri i Struga Trim Lum. Një gjë të tillë “infOSport.mk”, kishte paralajmëruar që ditë më parë, ndërsa sot erdhi edhe konfirmimi nga ana e drejtuesve të Struga Trim Lum, që përmes faqes së tyre zyrtare, prezantuan gardianin shkupjan. I lindur me 27

Punë e kryer, Remi Selmani sulmuesi më i ri i Besa Dobërdollit!

Remzifaik Selmani është dakorduar me kushtet e ofruara nga ana e drejtuesve të Besës së Dobërdollit, dhe i njëjti sezonin e ri do të ndihmojë këtë skuadër në mesin e më të mirëve në futbollin vendor. Informacione të besueshme pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se Selmani shumë shpejtë pritet të prezantohet

Shkëndija e Haraçinës transferon ish futbollistin e FC Shkupit, Fatmir Arifi

Shkëndija e Haraçinës nuk ndalet në merkato. Të vendosur për të bërë atë hapin final drejt Ligës së Dytë, drejtuesit e skuadrës shkupjane po punojnë intenzivisht në përforcimin e skuadrës, duke bërë për vete së fundmi edhe një emër të njohur në futbollin vendor. Fjala është për Fatmir Arifin, ndryshe i