Gjilani me Muhamed Useinin prezanton fanellat për edicionin 2019/2020 (FOTO)

Skuadra e Gjilanit, pjesë e së cilës në sezonin e ri futbollistik do të jetë edhe mesfushori tetovar, Muhamed Useini, gjatë ditës së sotme ka prezantuar fanellat e reja, me të cilat do të paraqite në ndeshjet e edicionit 2019/2020. Skuadra nga Gjilani në sezonin e ri do të luaj me

Tetovari Bajrami edhe zyrtarisht pjesë e Empolit

Futbollisti me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami, ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, teksa është prezantuar te skuadra e Empolit, njofton “infOSport.mk”. 20-vjeçari Bajrami te Empoli transferohet nga Grashopersi, te e cila skuadër ka kaluar të gjitha grupmoshat, për të arritur deri te ekipi i parë. Ai

Cuculi konfirmon ndarjen me Kukësin, e ardhmja e paqartë!

Futbollisti kërçovarë, Ardian Cuculi i ka dhënë fund qëndrimit të tij te Kukësi. Edhe pse një foto e përbashkët mes tij dhe  drejtorit sportiv të Kukësit, Nderim Nexhipi e bërë në Kërçovë gjatë ditës së djeshme kur Kukësi po zhvillonte miqësoren me Vëllazërimin, bëri që të mendojmë vazhdimin e qëndrimit

Pollozhani ende pa filluar punën e drejtorit sportiv te Flamurtari, jep dorëheqje!

Artim Pollozhani ende pa nisur mirë punën edrejtorit sportiv te Flamurtari i Vlorës, ka vendosur të jap dorëheqje të parevokueshme. Një gjë të tillë ka njoftuar “Panorama Sport”, sipas të cilit medium lamtumirën skuadrës vlonjate ende pa nisur sezoni i ka dhënë edhe trajneri Gerd Haxhiu. Sipas të njëjtit burim shkak për

Emery gati të largojë 4 futbollistë, në mesin e tyre edhe Mustafin!

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery është i etur për të parë katër lojtarë të tij të larguar këtë muaj, para mbylljes së afatit kalimtar në ligat evropiane. Emery ka pranuar se mund të ketë më shumë lojtarë të larguar nga klubi gjatë javëve të ardhshme, pasi ai dëshiron të shkurtojë skuadrën

Super goli i Arijan Ademit ndaj Ferencvaroshit (VIDEO)

Dinamo Zagrebi pjesën e parë të ndeshjes së kthimit në kuadër të raundit të tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër Ferencvaroshit e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0, kjo falë golit të shënuar nga futbollisti shqiptarë, Arijan Ademi, njofton “infOSport.mk”. Golin e avantazhit për Dinamo Zagrebin, Ademi e realizoi në

Drita e bënë Cuculin mbrojtësin më të paguar në Superligën e Kosovës!

Prishtina dhe Ardian Cuculi kanë qenë në bisedime intensive. Gjithçka ishte në rrugën e duhur, aq sa u mendua se marrëveshja ishte e mbyllur dhe vetëm pritej prezantimi. Por, megithatë situata tashmë ka ndryshuar dhe mbrojtësi tetovar është shumë pranë Dritës së Gjilanit, njofton “Gazeta SHESHI”, përcjellë “infOSport.mk”. Klubi gjilanas ishte

Mustafi mbetet te Arsenali

Tifozët e Arsenalit ka kohë që kërkojnë largimin e mbrojtësit Shkodran Mustafi, por skuadra londineze nuk ka pranuar asnjë ofertë zyrtare për ish-reprezentuesin e Gjermanisë me origjinë nga Gostivari i Maqedonisë së Veriut. Kështu ka njoftuar BBC-ja të martën. Mustafi nuk është vlerësuar pozitivisht për paraqitjet që kishte në edicionin e

Ardian Cuculi i bashkohet Prishtinës!?

Pas Leonit Abazit të Skënderbeut, drejtuesit e Prishtinës në rradhët e tyre dëshirojnë të sjellin edhe mbrojtësin e krahut të majtë të Kukësit, Ardian Cuculi. Ky i fundit që pas ardhjes së Shpëtim Duros nuk po stërvitet me skuadrën shqiptare, ndërsa informacionet e “infOSport.mk” thonë se kërçovari do të veshë fanellën

Kukësi konfirmon transferimin e shkupjanit, Armend Çajani

Armend Çajani edhe zyrtarisht dy vitet e ardhshme do të jetë pjesë e nënkampionëve të Shqipërisë, Kukësit. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte njoftuar që dy ditë më parë, ndërsa sot ka ardhur konfirmimi edhe nga ana e drejtuesve të skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë. Njoftimi i Kukësit: “Klubi njofton arritjen e