Vashat e Universitetit të Tetovës nuk ndalen

Ekipi i volejbollit për femra, Universiteti i Tetovës vazhdon të shkëlqejë në këtë fillim sezoni në elitën e volejbollit në Maqedoni, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurat e trajnerit Laureta Abazi në ndeshjen e javës së tretë mundën ekipin e Makedonija Maks në Strumicë me rezultatin 3:0, në sete (06-25,04-25,06-25). Këtë fitore vashat

Universiteti i Tetovës fiton derbin me Kumanovën

Klubi i Volejbollit për femra Universiteti i Tetovës, ka dalur fitues i derbit ndaj Kumanovës me rezultat 3:1 në sete  të zhvilluar në kuadër të xhiros së dytë në kampionatin vendor. Volejbollistet tetovare setin e parë e mbyllën në favor të tyre me 25:15, të dytin e humbën me të

Volejboll, vashat kosovare demolojnë ata maqedonase në K.Ballkanik

Kombëtarja e Kosovës në volejboll për femra deri në moshën 18-vjeçare, e ka nisur me fitore aventurën e saj në kampionatin Ballkanik, duke mposhtur në ndeshjen e parë përfaqësuesen e Mmaqedonisë, me rezultatin 3:0. Në setin e parë, volejbollistet kosovare treguan forcën e tyre reale, duke e nisur me epërsi bindëse

Volejboll, Maqedona në “Fajnëll Four” të Liga Evropës

Përfaqësuesja e Maqedonisë edhe këtë vit hynë në mesin e katër më të mirave të Liga Evropës në volejboll. Maqedonia në ndeshjen që u zhvillua në Tiranë fitoi Suedinë me rezultat 3;0 në setet 16:25, 22;25 dhe 30:32. Me këtë triumf, të përzgjedhurit e seleksionuesit Baltiq siguruan biletën për në “Fajnëll

Volejboll, Shqipëria mundi Azerbajxhanin, Maqedonia – Suedinë

Pas humbjes së djeshme me Maqedoninë, Kombëtarja shqiptare e volejbollit për meshkuj ka fituar sot përballë Azerbajxhanit me rezultatin 3-1 në sete (25-22, 25-22, 17-25, 25-10). Në ditën e parë djemtë “kuqezinj” përmbysën në mënyrë fantastike Suedinë, nga 2-0 nga 2-3, ndërsa sot kanë vuajtur vetëm në setin e tretë, kur

Volejboll, Maqedonia mund Shqipërinë 3:0

Përfaqësuesja e Maqedonisë në volejboll për meshkuj ka mundur Kombëtaren e Shqipërisë me rezultat 3:0, në ndeshjen e vlefshme të xhiros së dytë në fazën e grupeve të Liga Evropës. Në takimin që u zhvillua në palestrën “Kale” në Shkup, Maqedonia setin e parë e mbylli me rezultat 25:21, ndërsa të

Volejboll, sonte në palestrën Kale mejdanin ndajnë Maqedonia dhe Shqipëria (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë në volejboll për meshkuj sonte do të përballet me Shqipërinë në kuadër të grupit A në Liga Evropa. Kjo do të jetë ndeshja e dytë për të dyja përfaqësueset në fazën e grupeve të edicionit të sivjetshëm, pasi mbrëmë në takimet e para edhe Shqipëria edhe Maqedonia

Rustemi nga Tetova ndihmës trajner i Turqisë në volejboll (FOTO)

Ish volejbollisti shqiptar nga Tetova, Eldin Rustemi është përzgjedhur ndihmës trajner i përfaqësueses së Turqisë. Këtë vendim e ka dhënë Federata turke e volejbollit, të cilët pasi firmosën kontratë 4 vjeçare me Joshko Milenkovsin nga Maqedonia për seleksionues të përfaqësueses, zyrtarizuan edhe Rustemin si ndihmës të tij. 26 vjeçari nga Tetova