Ndeshjet e Ak. Pandev së shpejti do të transmetohen në “Sport Klub”

Klubi i Akademia Pandev që është në pronësi të futbollistit të njohur, Goran Pandev, përmes faqes zyrtare në “facebook” ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me kanalet e njohura sportive në rajon “Sport Klub”, për transmetimin e ndeshjeve si vendas të kësaj skuadre, përcjellë “infOSport.mk”. Marrëveshja mes palëve është nënshkruar dhe

Shkëndija sipas planit, fitore e madhe e Struga Trim Lum, derbi shkupjan mbyllet pa fitues

Janë mbyllur ndeshjet e javës së 17-të në elitën e futbollit vendor, në të cilën Shkëndija sipas planit arriti deri tek 3 pikëshi në transfertën ndaj Akademia Pandev, duke siguruar kështu titullin kampion i vjeshtës, njofton “infOSport.mk”. Falë fitores minimale 1:0, Shkëndija arriti në kuotën e 39 pikë, ndërsa duke pasur