Maqedonia në formacion të plotë, bashkohen edhe Ristovski, Alioski dhe Dimitrievski

Stefan Ristovski (Sporting Lisabon), Ezgjan Alioski (Lids Junajted) dhe Stole Dimitrievski (Taragona) mbrëmë iu bashkuan grupit tjetër të futbollistëve të përfaqësueses së Maqedonisë. Ata udhëtuan drejt bazës në Belek të Turqisë, aty ku Maqedonia po zhvillon parapërgatitjet për dy ndeshjet miqësore të 23 marsit kundër Finlandës dhe atë të 27

Bomba e Alioskit ndaj Notingham Forest (VIDEO)

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Prilepi, Ezgjan Alioski ka realizuar golin e tij debutues me fanellën e Lids Junajtedit në “Championship”, duke konfirmuar fitoren e skuadrës së tij në transfertën ndaj Notingham Forest. Në përballjen mes dy ish skuadrave shumë të njohura nga Premierliga, Lids Junajtedi shënoi fitore me rezultatin 2:0,

Alioski në Angli, por ende fiton çmime nga Lugano

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Prilepi, Ezgjan Alioski ka pranuar një çmim të ri, duke marrë më shumë vota nga gazetarët dhe futbollistët si “Debutues i vitit” në kampionatin elitarë zviceran. 25-vjeçari ishte njëri ndër futbollistët më të mirë te skadra e Luganos gjatë edicionit të fundit, duke realizuar 16 gola

Alioski në mesin e TOP-5 përforcimeve në “Championship”

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Prilepi, Ezgjan Alioski, i cili ditë më parë u transferua në Angli, te skuadra e njohur e Lids Junajted, që aktualisht garon në “Championships”, bënë pjesë në listën e transferimeve më të qëlluara në kuadër të Ligës së Parë angleze. Alioski te Lids Junajtedi erdhi nga

Alioski dhe Sadiku bombardohen nga ofertat (VIDEO)

Forma e mirë që po kalon dyshja shqiptare këtë sezon me fanellën e Luganos, Ezgjan Alioski dhe Armando Sadiku,  ka bërë që kjo dyshe të zgjoj interesimin e shumë skuadrave evropiane, njofton “infOSport.mk”. Për Alioskin aktualisht ka kërkesa nga disa skuadra gjermane dhe duket se transferimi i tij drejt Bundesligës nuk