Bilali thotë se FC Shkupi është gati për më të mirën edhe ndaj Makedonija Gj.P

Pas gati dy javëve pushim, shkaku i ndeshjeve kualifikuese për Euro2020 që kishin reprezentacionet, kampionati vendor rikthehet me ndeshje të enjten, ndërsa skuadra e FC Shkupit në Çair do të mirëpret skuadrën e Makedonija Gj.P. Për ndeshjen në fjalë ka folur mbrojtësi Amir Biliali, i cili ka vlerësuar pauzën dy javore

Atë që e paralajmëruam sot bëhet realitet, Bilali prezantohet te FC Shkupi

Skuadra e FC Shkupit pasi që dje promovoi përforcimin e parë, sot skuadra nga Çairi prezantoi një tjetër futbollist. Bëhet fjalë për mbrojtësin 24-vjeçar Amir Bilali, i cili te “bardhekaltërit” vjen nga Superliga e Shqipërisë, ku ishte pjesë e skuadrës së Teutës, ndërsa një gjë të tillë “infOSport.mk” paralajmëroi që

Amir Bilali dhe Teuta bëhen me trajner të ri

Gentian Begeja është trajneri më i ri i skuadrës së Teutës së Durrësit, ku luan edhe shqiptari nga Maqedonia, Amir Bilali. Lajmi është bërë publik nga vetë kubi durrsak, edhe në rrjetet sociale, ndërsa Begeja pritet të zbresë që sot, të drejtojë stërvitjet e skuadrës. Begeja vjen si zëvendësues i Stavri