Reagon policia shqiptare, merret vendimi përfundimtar për Shqipëri-Angli

Gjatë ditës së sotme në shtetin tonë fqinjë, në Shqipëri, u krijua një panik i madh lidhur me zhvillimin e ndeshjes së 28 marsit midis Shqipërisë dhe Anglisë, që do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Policia e Shtetit shqiptarë nuk kishte ofruar sigurinë maksimale për mbarëvajtjen e takimit,

Ndeshja Shqipëri-Angli në rrezik, arsyeja e paprecedentë!

Ndeshja e shumëpritur e 28 marsit, Shqipëri-Angli, rrezikon të mos luhet për shkak se Policia e Shtetit shqiptarë nuk merr përsipër marrjen e masave për organizimin e ndeshjes. Një gjë të tillë kanë konfirmuar nga vetë Federata Shqiptare e Futbollit, e cila ka reaguar përmes një shkrese. REAGIMI I FSHF-së Sot në Federatën

A do të ketë tifoz në ndeshjen, Shqipëri-Angli! Vjen përgjigjja përfundimtare

Pas kërkesës së FSHF-së që ndeshja midis Shqipërisë dhe Anglisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, të luhej me tifozë në “Air Albania”, ka ardhur edhe përgjigjja përfundimtare nga Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë. Këta të fundit nuk e kanë pranuar kërkesën e FSHF-së, ashtu që ndeshja e 28

Shqipëri – Angli do të luhet në Tiranë

Shqipëria ndeshjen kundër Anglisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit të vitit 2022, që do të mbahet në Katar, do ta zhvillojë ne Tiranë, edhe përkundër faktit se Anglia është izoluar dhe linjat e fluturimit me të janë thuajse të bllokuara me të gjithë Europën, përfshirë këtu edhe me Shqipërinë. Megjithatë

E bukur, ndeshja Angli-Islandë mund të zhvillohet në “Air Albania” në Tiranë

Ndeshja midis Anglisë dhe Islandës, e vlefshme për ndeshjet e Ligës së Kombeve mund të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, transmeton "infOSport.mk". Një gjë të tillë raporton prestigjiozja britanike “DailyMail”,  kjo krejt për shkak pandemisë “Covid 19”. Islandezët me datë 15 do të përballen me Danimarkën në transfertë, ndërsa