Biletat për ndeshjen Kosovë-Angli pas pak në shitje, mësoni si dhe ku mund ti bleni

Duke filluar nga ora 16:00, pritet të dalin në shitje biletat për ndeshjen midis Kosovës dhe Anglisë, e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”. Të njëjtat do të mund ti gjeni në ueb faqen “tiks.app”. Dje kjo kompani doli me njoftim ku tregoi se “kërkesa për biletat e ndeshjeve të Kosovës është

Çallandes zbuloi listën e futbollistëve për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Seleksionuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes, ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Ndeshjen e parë të këtij muaji “Dardanët” do ta zhvillojnë kundër Çekisë më 14 nëntor në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen, ndërkohë 3 ditë më vonë

Angli-Kosovë, ja sa tifoz shqiptarë pritet të jenë në stadiumin “Sent Meri”

Ethet e ndeshjes Angli-Kosovë po rriten sa më shumë që po afrohet koha e kësaj super përballje që zhvillohet sonte me fillim në ora 20:45 në stadiumin “Sent Meri” të Sautemptonit. 1600 tifozë shqiptarë do të jenë të vendosur prapa portës dhe ata do të jenë të gjithë bashkë, pasi biletat

Angli-Kosovë, në Sautempton pritet të jenë mbi 5 mijë tifozë shqiptarë

Kosova do të ketë përkrahje të jashtëzakonshme në ndeshjen e 10 shtatorit kundër Anglisë në Sautempton. Federata e Futbollit të Anglisë zyrtarisht ka ndarë 1600 bileta për tifozët shqiptarë që do ta kenë tribunën e caktuar për qëndrim, megjithatë mediumet angleze bëjnë të ditur që shumë tifozë shqiptarë që janë resident

Zyrtare, Angli-Kosovë zhvillohet në stadiumin ku Artim Shaqiri shënoi golin më të bukur të karrierës (VIDEO)

Anglia do të kthehet në stadiumin “Sent Meri” të Sauthemptonit për ta zhvilluar ndeshjen kualifikuese për Europianin e vitit 2020 ndaj Kosovës. Një gjë të tillë  ka konfirmuar vetë Federata Angleze e Futbollit, ndërsa do të jetë kjo ndeshja e parë që Anglia do ta zhvillojë në Bregun Jugor që