Anid Abazi, futbollisti më i ri i FC Shkupit që luajti ndaj Beshiktashit në Stamboll (VIDEO)

Të mërkurën FC Shkupi zhvilloi një miqësore luksi në Stamboll ndaj gjigandëve turq të Beshiktashit, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje ku rezultati ishte në plan të dutë, trajnerët e të dyja skuadrave, Sedlloski i FC Shkupit dhe Jallçën i Beshiktashit, vendosën të ju japin rastin të gjithë futbollistëve që kishin

Anid Abazi vendosi derbin e të rinjëve, Vardari – FC Shkupi 0:1

Sot edhe zyrtarisht ka nisur stinori pranveror edhe në kategoritë e të rinjëve, ndërsa që në start ishim dëshmitarë të derbit të madh shkupjan, Vardarit dhe FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar në qendrën stërvitore të Vardarit pranë stadiumit të qytetit u takoi “bardhekaltërve” nga Çairi të udhëhequr nga