Messi ndëshkohet me të verdhë, po të ishte dikush tjetër mund të ndëshkohej edhe me të kuq (VIDEO)

Lionel Messi nuk po kalon momente të mira te Barcelona, ndërsa këtë më së miri e përshkruan nervozizmi i tij në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Alavesh, në të cilën “katalunasit” nuk shkuan me shumë se një barazim 1:1. Përveç barazimit vëmendje ka tërhequr edhe veprimi i Lionel Messit ndaj gjyqtarit të

Koronavirusi, përveç futbollistëve edhe arbitrët po stërviten në ambient shtëpiak (VIDEO)

Koronavirusi ka bërë që Bota futbollit të ndalojë gjithkund përveç në Bjellorusi. Izolimi në shtëpi është shumë i vështirë për të gjithë,e në veçanti për sportistët, të cilët në mënyra të ndryshme po stërviten në ambiente shtëpiake. E njëjta gjë ndodh edhe me arbitrat, ndërsa në qendër të vëmendjes këtë herë është

Pezullohet arbitri që e etiketoi Kurtin si diktatori koreano-verior

Komisioni i Arbitrëve pranë Federatës së Futbollit të Kosovës ka marrë vendim për pezullimin e arbitrit të Ligës së Dytë, Qëndrim Vata, pasi ky i fundit mbrëmë në një postim në Facebook e ka etiketuar kryeministrin në detyrë, Albin Kurti si diktatori koreano-verior, Kim Jong Un. Vendimi i Komisionit të Gjyqtarëve “Komisioni

Ndodhi edhe kjo në Brazil, arbitri nxorri pistoletën nga brezi dhe kërcënoi tifozët (VIDEO)

Përdorimi i armëve në fushat e futbollit është kthyer në një modë. Pas Greqisë dhe Meksikës, një tjetër episod i njëjtë na vjen nga Brazili. Gjithçka ndodhi në një ndeshje të futbollit amator, ku arbitri kryesor nxori një armë tip pistoletë pas revoltës së tifozëve të një prej skuadrave. Gabriel Murta Barbosa