Fitorja me Katarin, Argjentina shmang Brazilin në çerekfinale!

Fitorja 2:0 ndaj Katarit për Argjentinën doli të jetë jetike, pasi në këtë mënyrë “gauçosët” shmangën një përballje me Brazilin që në çerekfinale, njofton “infOSport.mk”. Mirëpo përveç fitores, Messi me shokë duhet ti falënderohen edhe Kolumbisë, që respektoi turneun dhe mposhti Paraguajin, pavarësisht se e kishte siguruar vendin e parë në

Lajm bombastik nga Argjentina, Perez deshi për kundërshtarë Ajaksin dhe e përfitoi

Programi argjentinas “Jorge Ramos y su banda”, që emetohet në ESPN, ka lëshuar një lajm bombastik, duke akuzuar numrin 1 të Real Madridit, Florentino Perez. Moderatori i emisionit shfaqi një mesazh që një person pranë numrit “1” të Realit, Florentino Perez  i kishte dërguar atij. I njëjti ishte dërguar me datë