Ademi: Krijuam shumë raste, duheshe të fitojmë ndeshjen (VIDEO)

"infOSport.mk" drejtëpërdrejtë nga Ber Sheva Protagonisti kryesor që i solli një pikë Maqedonisë së Veriut nga transferta në Ber Sheva ndaj Izraelit, Arijan Ademi, pas ndeshjes ndjehej i dëshpëruar, pasi skuadra “verdhekuq” nuk arriti që në Shkup të rikthehet me 3 pikë të plota, shkruan “infOSport.mk”. “Ishim shumë të mirë, kishim shumë

Super goli i Arijan Ademit ndaj Ferencvaroshit (VIDEO)

Dinamo Zagrebi pjesën e parë të ndeshjes së kthimit në kuadër të raundit të tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër Ferencvaroshit e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0, kjo falë golit të shënuar nga futbollisti shqiptarë, Arijan Ademi, njofton “infOSport.mk”. Golin e avantazhit për Dinamo Zagrebin, Ademi e realizoi në

Ademi shënon në fitoren e Dinamo Zagrebit ndaj Istras së Rufatit (VIDEO)

Arijan Ademi ka shënuar gol në fitoren 4:1 të Dinamo Zagrebit në transfertën ndaj Istras së Agron Rufatit, njofton ‘infOSport.mk’. Ademi realizoi golin e tretë për skuadrën nga kryeqendra kroate, kur me kokë arriti që të mposhtë portierin Livakoviç, i cili kapituloi edhe në tre raste tjera përballë Petkoviç (8’),

Ademi lëndohet, Dinamo eliminohet nga Liga e Kampionëve

Lëndimi i Arijan Ademit është treguar i kobshëm për Dinamo Zagrebin, skuadër kjo e cila u eliminua sonte nga garat e Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse ishin shumë pranë kualifikimit, si duket largimi nga loja i kapitenit Arijan Ademi për shkak lëndimit, prishi planet e kroatëve, të

Arijan Ademi vazhdon kontratën me Dinamo Zagrebin

Arijan Ademi ju ka dhënë fund spekullimeve rreth të ardhmes së tij, duke i qëndruar besnik Dinamo Zagrebit. Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova me gjigandët kroat ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare. Ai është shprehur i lumtur me këtë marrëveshje, duke thënë se e dashuron këtë klub dhe se pikërisht kjo

Dinamo Zagrebi refuzon ofertat për Arijan Ademin

Edhe përkundër ofertave në adresë të Dinamo Zagrebit për shërbimet e Arijan Ademit, drejtuesit e skuadrës gjigande kroate nuk kanë ndërmend të ndahen me futbollistin shqiptarë, i cili pa dyshim se është një lider në fushën e blertë te skuadra e tij. Ishin Bordo dhe Lil skuadrat e interesuara për

Arijan Ademi me dy gola shkatëron izraelitët e Hapoel (VIDEO)

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova, Arijan Ademi ka shkëlqyer në fitoren 5:0 të Dinamo Zagrebit ndaj izraelitëve të Hapoel Ber Sheva, ndeshje kjo e vlefshme për raundin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. https://www.youtube.com/watch?v=l5pmIVx3OHM Ademi realizoi dy gola, duke ju dhënë një goditje të rëndë izraelitëve, të